Google plánuje v lete predstaviť aplikácie Allo a Duo

Google včera na svojom keynote oznámil, že sa chce hlbšie zaoberať správami a video hovormi a to za pomoci dvoch nových aplikácií Allo a Duo.

google-io-2016-73

Priateľská kombinácia textových správ a video hovorov, ktorá ponúkne nový spôsob ako si textovať s priateľmi a zároveň získavať užitočné informácie z ekosystému Google. Aplikácie sú očakávané už toto leto a budú dostupné pre platformy Android a iOS. Allo and Duo svojim príchodom na iOS vyzvú na súboj aplikácie FaceTime a iMessage. Aj keď Google ešte neoznámil presný dátum vydania aplikácií, prezradil, nirčo málo, čo budú aplikácie obsahovať.

 

Allo

Inšpiráciou z iMessage, Slacku a vlastného Google Inboxu, Allo plánuje obohatiť prácu s textovými správami o poskytovanie kontextuálnych informácií v typickom formáte konverzácie. Založené na vašom telefónnom čísle, Allo použije vaše kontakty na vytvorenie konverzácie. V mnohých ohľadoch je Allo priateľská aplikácia, ktorá taktiež zobrazí aj status odpovede druhej strany. Google taktiež pridal zopár ďalších funkcií ako je Smart Reply. Smart Reply skenuje vašu konverzáciu a ponúkne vám predefinované odpovede. Ako ďalší je tu Google Asistent. Táto služba vám ponúkne vyhľadávanie informácií na internete, zatiaľ čo si s niekým píšete. Napríklad, ak navrhnete druhej strane stretnutie na káve, Google Asistent vám ponúkne možnosť vyhľadať na internete najbližšie kaviarne vo vašom okolí.  A nakoniec vám Allo ponúkne možnosť kresliť na obrázky, ktoré chcete poslať.

 

16934-14040-Screen-Shot-2016-05-18-at-24431-PM-l

google-allo-duo-09-640x400

Duo

Google nám taktiež plánuje predstaviť druhú aplikáciu s názvom Duo. Keď už píšeme, chceme aj volať, no nie? Aplikácia Duo sa zameriava na video hovory a je nápadne podobná aplikácií Skype alebo FaceTime. V podstate sa stále jedná o to isté. Aplikácia, ktorá umožňuje video rozhovor medzi dvoma osobami za pomoci ich telefónneho čísla. Avšak Google sa pýši rozlíšením video hovoru, ktoré môže mať až 720p. Taktiež bude aplikácia prepínať medzi WiFi a mobilnými dátami ak to bude nutné. Čo je však v tejto aplikácií iné ako u konkurentov je takzvaný Knock – Knock systém. Osoba, ktorej voláme, nás uvidí skôr, ako príjme hovor. Takže vždy budete vidieť, kto vám volá.

duo2

duo

Aj napriek tomu, že spoločnosť Google neumožnila hlbší náhľad do projektov Allo a Duo, bude musieť Google postupne zverejňovať nové informácie, aby nestratila záujem užívateľov o tieto aplikácie. Podľa tvrdení, by mali tieto aplikácie priniesť niečo nové do spôsobu, akým komunikujeme s blízkymi. Či už textovou alebo video formou. Veríme, že sa v blízkej dobe dočkáme aj testovacej beta verzie, aby sme vám mohli povedať o týchto projektoch čosi viac.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť