Fotograf porovnal iPhone 7 a Leicu M9, pozrite si výsledky

Jednou z najväčších noviniek na iPhone 7 je nepochybne jeho kamera. Ako je na tom v porovnaní s ostatnými smartfónmi, sme si už mohli pozrieť mnohokrát. Čo však porovnanie s kompaktom od Leicy?

Uznávaný japonský fotograf Shin Noguchi sa rozhodol iPhone postaviť proti Leice M9-P s objektívom Leica Summicron 35mm, teda výbave v hodnote takmer desať tisíc dolárov. Testovaciu snímku zachytenú v daždi si môžete pozrieť nižšie, oba zábery sú vyhotovené vo formáte RAW a nie sú nijak upravované.

iphone-7-raw-noguchi
iPhone 7 (RAW)
leica-m9p-raw-noguchi
Leica M9-P + Summicron 35mm f/2 (RAW)

“iPhone 7 je najlepší fotoaparát s 1/3 palcovým senzorom, nič viac, nič menej.” píše Noguchi. Miluje svoje digitálne Leica kompakty, kvalita fotiek na najnovších smartfónoch ho však absolútne ohúrila. Detailnejšie výrezy fotiek si môžete prezrieť nižšie.

Noguchi je svetovo uznávaný street fotograf, ktorý sa dokonca objavil aj na oficiálnom Leica blogu. Viac jeho tvorby môžete nájsť na jeho webe, prípadne Tumblr stránke.

iphone-7-leica-m9-details
iPhone 7 vľavo a Leica M9-P vpravo.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aplikácie optimalizované pre Macy s M1 (aktualizácia)

Apple minulý mesiac predstavil prvý z čipov pre svoje počítače a spolu s ním trojicu nových zariadení. Nové produkty predstavujú zároveň výzvu pre vývojárov, aby prispôsobili svoj softvér novej architektúre. Prinášame prehľad aktuálne optimalizovaných aplikácií.