FBI pomôže odomknúť iPhone spojený s vraždou v Arkansase

Len niekoľko dní potom, ako FBI potvrdilo, že iPhone použitý pri teroristických útokoch v San Bernardine sa im podarilo odomknúť, sa na povrch dostáva ďalší prípad.

FBI bude spolupracovať na odomknutí ďalšieho iPhonu, ktorý je spojený s vraždou, tentoraz v americkom štáte Arkansas. Miestne policajné zložky údajne požiadali o pomoc krátko po tom, ako sa na verejnosť dostali správy o odomknutí iPhonu z medializovaného prípadu s Applom.

Arkansaský iPhone patrí 18-ročnému Hunterovi Drexlerovi, ktorý je spolu s 15-ročným Justinom Statonom obvinený z vraždy staršieho páru počas minulého leta. Nie je známe, o aký model iPhonu ide a taktiež ani o spôsob odomknutia, aký FBI plánuje použiť. Spôsob, akým sa úrad do inkriminovaného iPhonu 5c dostal, totiž zatiaľ zverejnený nebol a napriek žiadostiam zo strany Applu asi ani tak skoro nebude.

Americká vláda stiahla žalobu voči Applu, FBI si iPhone odomkli sami

Samotný fakt, že polícia o pomoc žiada práve FBI však naznačuje, že ide o obdobný problém so šifrovaním. Ak by išlo o menej komplikovanú procedúru, úrady by sa zrejme zamerali priamo na Apple, ktorý ako sám priznal, poskytuje v takýchto kriminálnych prípadoch asistenciu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Gmail, Netflix, LinkedIn: Unikli 3 miliardy užívateľských údajov

Gmail, Netflix či LinkedIn. Jeden z najväčších kyberútokov súčasnosti si so sebou odniesol citlivé údaje takmer 3 miliárd prihlasovacích emailov a hesiel. Užívateľom sa odporúča okamžitá zmena hesla, prípadne zapnutie ďalších bezpečnostných prvkov, ako je napríklad dvojzložkové overenie (2FA).
pokračovanie článku

Koniec iPhone 12 mini na dohľad?

Nová analýza od J. P. Morgan očakáva, že Apple môže čoskoro zastaviť výrobu najmenšieho modelu z poslednej generácie svojho smartfónu. Dôvod príliš neprekvapí.
pokračovanie článku

Vyšiel watchOS 7.3

Okrem aktualizácií iOS a iPadOS Apple vydal aj novú verziu systému pre smart hodinky.