Facebook Messenger pridá 1 500 nových emoji, zvažuje aj šifrovanie správ

Facebook oznámil, že do svojho Messenger klienta pridá 1 500 nových emoji symbolov, ktoré budú lepšie reprezentovať diverzitu jeho používateľov.

Medzi tisíc a pol nových symbolov budú patriť aj emoji, ktoré Apple minulý rok pridal do iOS, no pribudnú aj celkom nové, napríklad žena policajtka, bežkyňa, či plavkyňa. Facebook tiež oznámil, že zmení spôsob, akým sa emoji zobrazujú – doteraz sa niektorým používateľom zobrazovali systémové emoji, zatiaľ čo ostatným tie Facebookove. Po novom by sa mali zobrazovať pre všetkých používateľov rovnako.

facebook-messenger-emoji

Taktiež sa hovorí, že do Messengera čoskoro pribudne aj takzvané end-to-end šifrovanie správ. Takmer miliarda používateľov tak získa možnosť svoje správy uchrániť pred hackermi, či vládnymi agentúrami. Facebook nasleduje ostatné služby ako napríklad iMessage, či ich vlastný WhatsApp, ktorý šifrovanie pridal v apríli. Funkcia by mala byť voliteľná, kvôli potenciálnym konfliktom s novými funkciami ako chatovacie boty.

Facebook Messenger je dostupný zadarmo na App Store.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.