Facebook Messenger pridá 1 500 nových emoji, zvažuje aj šifrovanie správ

Facebook oznámil, že do svojho Messenger klienta pridá 1 500 nových emoji symbolov, ktoré budú lepšie reprezentovať diverzitu jeho používateľov.

Medzi tisíc a pol nových symbolov budú patriť aj emoji, ktoré Apple minulý rok pridal do iOS, no pribudnú aj celkom nové, napríklad žena policajtka, bežkyňa, či plavkyňa. Facebook tiež oznámil, že zmení spôsob, akým sa emoji zobrazujú – doteraz sa niektorým používateľom zobrazovali systémové emoji, zatiaľ čo ostatným tie Facebookove. Po novom by sa mali zobrazovať pre všetkých používateľov rovnako.

facebook-messenger-emoji

Taktiež sa hovorí, že do Messengera čoskoro pribudne aj takzvané end-to-end šifrovanie správ. Takmer miliarda používateľov tak získa možnosť svoje správy uchrániť pred hackermi, či vládnymi agentúrami. Facebook nasleduje ostatné služby ako napríklad iMessage, či ich vlastný WhatsApp, ktorý šifrovanie pridal v apríli. Funkcia by mala byť voliteľná, kvôli potenciálnym konfliktom s novými funkciami ako chatovacie boty.

Facebook Messenger je dostupný zadarmo na App Store.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Nové 5D optické disky; sú lepšie ako Blu-ray?

Aktuálne je čoraz viac využívaný internetový priestor, ako ukladanie na disky. A niet sa čomu diviť. Veď za cenu 2€ mesačne vám Google One ponúka rozšírenie úložiska z 15 GB na 100 GB. Svoje dokumenty tak môžete mať stále pokope bez zháňania diskov. Alebo za 99.99€ na rok, či 9.99€ mesačne máte 2TB miesta. Nová technológia by to však mohla zmeniť a my by sme sa tak mohli vrátiť ku skladovaniu súborov späť do reálneho sveta.