Elizabeth Warren obvinila spoločnosť Apple, Amazon a Google

Mesečusecká senátorka Elizabeth Warren včera pri svojom prejave obvinila spoločnosť Apple, Amazon a Google, ktoré sa podľa nej pokúšajú vytlačiť konkurenciu z trhu. Túto informáciu zdielal Recode.

“Google, Apple a Amazon vytvorili technológie, ktoré zmenili svet a… zaslúžia si byť veľmi zárobkové a úspešné. Ale možnosť zapojiť sa do do tohto obchodu a súťažiť musí byť otvorená pre každého a menšie firmy, ktoré si tiež zaslúžia dostať šancu opäť zmeniť svet. “

Uviedla Elizabeth Warren

V súvislosti s Apple, Warennová podotkla, že je ťažké konkurovať tejto spoločnosti v sfére streamingových služieb, ktoré by sa mohli rovnať Apple Music. Pre vysvetlenie, Apple dostáva určitý podiel od služby Spotify, za každého zákazníka, ktorý si kúpi predplatné s pomocou Apple zariadenia. Spotify má cenu 12,99$ za odber. Dokonca je to o 3$ vyššia cena ako u samotného odberu z Apple Music, ktorý stojí 9,99$.

applesaysthe

Kým spoločnosť Apple odmietla vydať prehlásenie na margo Warrenovej, Jonathan Prince, šéf pre komunikáciu spoločnosti Spotify okamžite reagoval na politiku spoločnosti Apple. A pre Recode uviedol:

“Apple dlho používalo svoje iOS zariadenia, aby prostredníctvom nich mohli ničiť konkurenciu v hudobnom priemysle. Zvyšovali ceny za naše služby aby tak ich služby vyzerali lacnejšie. Neposielali maily, ktoré informovali našich zákazníkov o nižších cenách a podobne. Viete, že je niečo zlé keď Apple zarába viac na odberoch zo Spotify ako z vlastného Apple Music. A nepodelí sa s hudobným priemyslom. Chcú mať vlastný koláč ale pri tom ešte aj ujedať z cudzích.”

Spoločnosť Spotify už dlhšie nie je spokojná a nesúhlasí s cenovou politikou spoločnosti Apple.  Dávnejšie sa spoločnosť Spotify rozhodla bojovať proti Apple a to tak, že posielala maily zákazníkom, ktorý sa registrovali cez zariadenie Apple, aby hneď zrušili svoj platený odber a radšej si ho kúpili cez web.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.