Čo znamená „SE” v názve nového iPhonu?

Viceprezident spoločnosti Apple Phil Shiller sa vyjadril k skratke „SE” v označení nového iPhonu.

Meno nového iPhonu prinieslo určitý zlom v označovaní smartfónov z dielne Applu. Prvý model neniesol žiadny názov a nasledujúce generácie boli pomenované 3G, 3Gs, 4, … až po súčasný top model iPhone 6s. Po ôsmych rokoch ide o prvý iPhone, ktorý nenesie číselné označenie. Ale čo znamená skratka SE? K dohadom sa vyjadril priamo Phil Shiller a odpoveď je jednoduchá. Skratka „SE” je odvodená od anglického pomenovania „Special Edition” (špeciálna edícia).

https://twitter.com/MrCippy/status/711980520708542465?ref_src=twsrc%5Etfw

Apple použil označenie „SE” takmer už pred tridsiatimi rokmi pri novom modeli počítača Macintosh SE, ale podľa Shillera netreba hľadať v tomto pomenovaní súvislosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Nové 5D optické disky; sú lepšie ako Blu-ray?

Aktuálne je čoraz viac využívaný internetový priestor, ako ukladanie na disky. A niet sa čomu diviť. Veď za cenu 2€ mesačne vám Google One ponúka rozšírenie úložiska z 15 GB na 100 GB. Svoje dokumenty tak môžete mať stále pokope bez zháňania diskov. Alebo za 99.99€ na rok, či 9.99€ mesačne máte 2TB miesta. Nová technológia by to však mohla zmeniť a my by sme sa tak mohli vrátiť ku skladovaniu súborov späť do reálneho sveta.