Apple vydal Safari Technology Preview, nový prehliadač s experimentálnymi funkciami

Apple dnes vydal nový verziu svojho internetového prehliadača pre Mac. Safari Technology Preview bude zamerané predovšetkým na webových vývojárov a prinesie pohľad na technológie budúcnosti.

Ide o podobnú iniciatívu ako v prípade konkurenčného Google Chrome Canary, ktorý vývojárom ponúka možnosť vopred si vyskúšať pripravované funkcie a webové technológie. Oproti iniciatíve WebKit Nightly by malo byť Safari Technology Preview stabilnejšie a ponúkať aj všetky známe funkcie ako synchronizácia iCloud záložiek a tabov.

safari-technology-preview-macbook

Apple vraví, že bude túto verziu Safari aktualizovať približne každé dva týždne, no pravdepodobne nebude obsahovať všetky nové zmeny nachádzajúce sa vo WebKit Nightly buildoch. Napriek tomu by mala vývojárom poskytnúť prístup k najnovším technológiám a zlepšeniam v HTML, CSS, JavaScripte a WebKite. Apple doň taktiež zahrnul najnovšiu verziu JavaScriptu, takzvaný ECMAScript 6.

Safari Technology Preview je dostupné na developerskom portáli Applu ako samostatná aplikácia, ktorú môžete používať popri klasickom Safari. Na jej stiahnutie nie je potrebný špeciálny vývojársky účet.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť