Apple vydal audio ovládač na opravu chyby s Windows 10 a Boot Camp

Apple vydal aktualizované audio ovládače, kvôli chybe, ktorá spôsobovala prasknutie reproduktorov na nových MacBookoch Pro počas spusteného systému Windows 10 v Boot Campe. 

Začiatkom minulého miesiaca si niekoľko užívateľov nových MacBookov Pro všimlo, že z ich pravého, ľavého alebo obidvoch reproduktorov vychádza praskajúci zvuk krátko po tom, čo spustili Windows 10 v Boot Campe. Tento problém pretrval aj keď užívatelia následne spustili macOS Sierra.

macbook_pro_late2016_speakers-100692185-orig

Zdá sa, že poškodenie reproduktorov, od kedy sa nainštaluje v Boot Campe Windows 10 je permanentné. To núti užívateľov, aby kontaktovali Apple, kvôli výmene MacBooku Pro za náhradný. Nanešťastie kvôli problému s dodávkami nových kusov sú niektorí užívatelia nútení čakať niekoľko týždňov na swap (Swap = výmena kus za kus).

macbook_pro_13_late2016_review-adam_touchbar-100693206-large-3x2

Nové Boot Camp audio ovládače sú dostupné pomocou Apple Software Update na strane Windows pre 13 a 15 palcový model. Avšak zdá sa, že problém postihuje najmä tie väčšie modely. Samozrejme, že tieto ovládače nepomôžu tým, ktorí už majú reproduktory poškodené.

13886-9014-150813-boot_camp-l

Aj keď sú už dostupné audio ovládače, odporúča sa užívateľom, aby si dávali veľký pozor pri používaní Windows 10 v Boot Campe, kvôli možným, ďalším problémom. Ako dočasné riešenie si niektorí užívatelia zapojili slúchadlá počas bootvacej sekvencie až dokým nenainštalovali ovládače.

high-quality-brand-newinternal-left-right

Niekoľko užívateľov aj po inštalácií ovládačov hlási problém s nízkou hlasitosťou Windowsu 10 ale aj macOS Sierra. Dôvod problému stále nie je známy.  Tento problém sa našťastie netýka starších MacBookov a ani virtualizačného softvéru ako je VMware Fusion a Parallels Desktop.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?
pokračovanie článku

Čo chystá Apple na túto jeseň?

Už onedlho nás čaká predstavenie viacerých noviniek, ku ktorým vám teraz prinášame čerstvé info. Na čo sa môžete tešiť?