Apple s iPhonom údajne prechádza na trojročný cyklus

Vydanie iPhonu 7 túto jeseň bude pre Apple značiť prechod na trojročný cyklus, v ktorom bude nový dizajn predstavený len raz za tri roky.

Doteraz bola spoločnosť, už od vydania iPhonu 3G, na cykle dvojročnom. Každý rok vyšiel model s novou číslovkou a dizajnom (3G, 4, 5, 6) nasledovaný interne vylepšeným modelom v tom istom tele (3GS, 4s, 5s, 6s). Podľa všetkých doterajších informácií však budeme tento rok miesto očakávaného nového dizajnu svedkami iPhonu takmer identického s modelmi 6 a 6s.

Podľa japonského denníka Nikkei plánuje Apple tento cyklus využívať aj do budúcna. Dôvodom je okrem spomaľujúceho sa trhu aj fakt, že na terajších smartfónoch už pomaly nie je čo vylepšovať. iPhone 7 bude mať podľa všetkého lepšiu kameru a batériu, pribudne vodeodolnosť, odobratý bude slúchadlový jack a väčší 5,5″ model tiež ponúkne špeciálny fotoaparát.

iPhone 7: Všetko čo vieme

V novom trojročnom cykle tak bude iPhone 7 zapadať do kategórie s iPhonom 6 a 6s. V roku 2017 môžeme tým pádom očakávať naozaj veľké zmeny, čo v ostatných mesiacoch potvrdilo už viacero zdrojov. Budúcoročný model, označovaný aj ako iPhone 8, prinesie nový dizajn tela so zakriveným OLED displejom a hovorí sa aj o návrate ku sklenenému zadnému panelu. Nikkei taktiež spomína, že tento iPhone dostane vylepšený vibračný motorček s komplexnejšími vibráciami, než doterajšie modely.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.