Apple rozširuje tranzitné informácie v Apple Maps o dve nové mestá

Apple pokračuje so svojim plánom rozširovania tranzitného pokrytia v Apple Maps.

aple tranzit

Spoločnosť dnes pridala komplex metra Fort Worthu v Dallase do Apple Maps a taktiež City of San Antonio ako jedno z podporovaných oblastí v Texase. V Dallase bude od teraz Apple ponúkať zobrazenie niekoľkých mestských tranzitných trás, vrátane prepravy od spoločnosti Dallas Area Rapid Transit (DART). Ďalej bude možné za pomoci Apple Maps cestovať rýchlikom, električkou, autobusom a Skylinkom na letisko DFW. V San Antoniu je pokrytie sústredené najmä v okolí Connolly Loop a zastávok Metropolitného tranzitného systému.

applemaps.0.0

Trasy verejnej dopravy boli najprv pridané do Apple Maps v roku 2015 ako súčasť iOS 9. Na začiatkoch boli teda tranzitné informácie dostupné iba v niekoľkých najväčších mestách, no Apple usilovne pracuje na rozšírení tejto služby do čo najväčšieho počtu miest. Informácie o preprave sú aktuálne dostupné vo viac ako 20 mestách po celom svete, vrátane množstva miest v Číne.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Takto budú vyzerať novinky v iOS 17

Apple už o pár týždňov predstaví operačný systém iOS 17 pre iPhone a preto niet divu, že v poslednej dobe čítame veľa o tom, aké zmeny by mala táto verzia OS priniesť.