Apple prirovnáva požiadavku FBI k núteniu farma firiem vyrábať smrtiace lieky

Apple podniká ďalšie kroky vo svojom spore s FBI a vo štvrtok podal oficiálne odvolanie voči súdnemu príkazu. V tom opäť vysvetľuje svoj postoj a pohľad na vec a zároveň ponúka zaujímavé komentáre ohľadom právomocí, ktoré by tento prípad mohol umožniť vládnym agentúram.

Najviac pritom vyčnieva prirovnanie k núteniu farma firiem produkovať smrtiace lieky určené pre odsúdencov na trest smrti.

“…pod týmito zákonmi by vláde mohlo byť umožnené nútiť obyvateľov k rôznym činnostiam ”nevyhnutných“ na asistenciu s vykonávaním zákona, ako napríklad prinútiť farmaceutickú firmu proti jej vôli vyrábať látky potrebné na podávanie smrtiacich injekcií v súlade so zákonom nariadeným trestom smrti.”

Odvolanie túto situáciu ďalej prirovnáva k žurnalistovi, ktorý je v rámci dolapenia hľadaného kriminálnika donútený zverejniť falošný článok, alebo softvérovej spoločnosti, ktorá je prinútená do aktualizácie svojho programu vložiť škodlivý kód na sledovanie občanov.

Apple ide do procesu naplno a ostrým jazykom určite nešetrí – len v priebehu minulého týždňa riaditeľ Tim Cook prirovnal zadné vrátka vyžadované FBI k rakovine.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.