Apple plánuje rapídne rozšírenie služby Apple Pay

Apple včera ráno oznámil, že začne usilovne pracovať na svojom pláne značne rozšíriť pokrytie Apple Pay a tým dosiahnuť svoj cieľ implementácie mobilnej platby do všetkých významných obchodných reťazcov. 

pretapplepaydesktop

Aktuálne je Apple Pay dostupné v šiestich štátoch ako je Kanada, Veľká Británia, Spojené Štáty Americké, Austrália a Čína. Onedlho bude Apple Pay aj v Hong Kongu a Španielsku. Začiatkom tohto týždňa sa služba rozšírila v Singapure, kde od teraz spolupracuje s piatimi najväčšími bankami a tým pádom pokrýva aj 80% kreditných kárt. A podľa slov vice prezidentky Apple Pay Jennifer Bailey, sú už ďalšie pokrytia na ceste. Bailey v rozhovore s TechCrunchom oznámila, že Apple usilovne pracuje na rozšírenie služby v Európe a Ázii. Bailey taktiež poznamenala, že februárové zahájenie služby v Číne bolo veľmi úspešné a Apple zaznamenal neuveriteľný nárast užívateľov služby Apple Pay.

apple-pay-e1414504064841-1940x1090

V marci sme sa dozvedeli, že Apple zaznamenal províziu až 3 milióny dolárov a to tri dni po zahájení služby v Amerike. V Číne na začiatku pokrývala služba 12 svetových bánk a dnes sa toto číslo zvýšilo na 19. V Amerike bola služba Apple Pay zahájená v októbri 2014 s podporou šiestych bánk. Apple oznámilo, že v blízkej budúcnosti plánuje spoluprácu s ATM. Vo februári sme mali správy, ktoré naznačovali, že tento rok je na rade Francúzsko, Hong Kong a Brazília. Avšak generálny riaditeľ Apple Tim Cook naznačil, že India by taktiež mohla získať podporu platenia s pomocou mobilného zariadenia.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.