Apple odkúpil startup na rozoznávanie emócií z tváre

Young woman making sixteen different facial expressions. High resolution image. All the pictures was taken with a medium format Hasselblad Camera system and developed from Raw.

Apple pod svoje krídla získal ďalšiu malú spoločnosť, tentokrát zameranú na rozpoznávanie emócií z výrazu tváre. Odkúpenie startupu Emotient kalifornská firma potvrdila pre Wall Street Journal, no tradične bez bližšieho vysvetlenia.

Emotient vyvinul umelú inteligenciu, ktorá ma za úlohu čítať emočný stav človeka z jeho tváre. Technológia si doteraz našla uplatnenie predovšetkým v reklamných prieskumoch, kedy pomocou kamery vyhodnocovala reakcie ľudí na rôzne televízne reklamy.

https://vimeo.com/122238992

Akým spôsobom plánuje Apple túto technológiu využiť je zatiaľ otázne, no v tomto segmente nejde o jeho prvú kúpu. V septembri spoločnosť odkúpila firmu FaceShift na rozoznávanie tvári pomocou 3D senzorov, mesiac na to zas získali Perceptio, umelú inteligenciu, ktorá je schopná učiť sa a rozoznávať rôzne obrazce.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Nové 5D optické disky; sú lepšie ako Blu-ray?

Aktuálne je čoraz viac využívaný internetový priestor, ako ukladanie na disky. A niet sa čomu diviť. Veď za cenu 2€ mesačne vám Google One ponúka rozšírenie úložiska z 15 GB na 100 GB. Svoje dokumenty tak môžete mať stále pokope bez zháňania diskov. Alebo za 99.99€ na rok, či 9.99€ mesačne máte 2TB miesta. Nová technológia by to však mohla zmeniť a my by sme sa tak mohli vrátiť ku skladovaniu súborov späť do reálneho sveta.