iPhone 7 bude vodotesný, s bezdrôtovým nabíjaním a bez audio jacku

Dohady o tom, ako bude vyzerať nový telefón z dielne Applu sa začínajú pomaly množiť a čo je dôležitejšie, zhodujú sa na viacerých kľúčových faktoch. Vyzerá to tak, že práve tento rok sa spoločnosť zbaví zaužívaného štandardu v podobe 3,5 mm audio jacku.

Túto skutočnosť spomína aj server Fast Company, ktorý cituje vlastné zdroje z prostredia Applu. iPhone 7 bude mať s najväčšou pravdepodobnosťou len jeden port – Lightning. To by malo mať za následok ešte tenšie telo ako v prípade iPhonu 6/6s a zároveň rozšírenú funkcionalitu slúchadiel. Apple údajne úzko spolupracuje so svojim dodávateľom audio čipov, Cirrus Logic, na novom čipsete s Lightning podporou.

Taktiež sa hovorí o novej noise-cancelling technológii od spoločnosti Wolfson Microelectronics, ktorá by mala fungovať ruka v ruke s podporovanými slúchadlami a zabezpečiť tak pokročilé rušenie okolitého hluku. Okrem slúchadiel tretích strán sú taktiež v príprave aj tie vlastné od Applu, najskôr pod značkou Beats. Či však budú v balení spolu s telefónom, je otázne. Čo je ale takmer isté, je pribalený Lightning – 3,5 mm jack adaptér.

lightning-earpods-mockup

Okrem kompatiblity s väčšinou slúchadiel však odstránenie audio jacku predstavuje aj iné komplikácie, problémom môže byť napríklad nabíjanie a počúvanie hudby zároveň. Správa tvrdí, že Apple do ďalšieho iPhonu konečne plánuje implementovať bezdrôtové nabíjanie, podobne ako pri Apple Watch. Bonusom bude údajne aj vodotesnosť. Hovorí sa dokonca o použití nového materiálu, ktorý by umožnil odstrániť anténové pásy na tele telefónu.

Fast Company však dodáva, že Apple na vodotesnosti a bezdrôtovom nabíjaní pracuje už dlhšiu dobu a uvažoval nad nimi aj pri predošlých generáciách. Ich prítomnosť vo finálnom iPhone 7 je preto zatiaľ stále otázna a spoločnosť ich môže na poslednú chvíľu stiahnuť. Nebolo by to po prvýkrát.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.