Apple najal expertku na robotiku a bývalú viceprezidentku firmy Nest

Apple do svojho tímu najal Yoky Matsuoku, expertku v oblasti robotiky a bývalú viceprezidentku vo firme Nest, ktorá sa zaoberá vývojom inteligentných termostatov.

Matsuoka bude podľa Fortune pracovať na projektoch týkajúcich sa zdravia a zodpovedať sa bude senior viceprezidentovi operácií, Jeffovi Williamsovi, ktorý vedie iniciatívy ako HealthKit, ResearchKit a CareKit.

Yoky Matsuoka nie je v obore žiadnym nováčikom. Ako spoluzakladateľka experimentálneho laboratória Google X sa neskôr dostala do spoločnosti Nest (vedenej bývalým Apple zamestnancom a tvorcom iPodu, Tonym Fadellom), ktorú Google pred nejakým časom odkúpil. Tam šéfovala vývoju učiacich sa algoritmov pre ich inteligentný termostat. Nest opustila minulý rok.

yoky.2008.07
Zdroj: cs.washington.edu

Pred prácou v Googli bola riaditeľkou a zakladateľkou Neurobotics Laboratory na University of Washington, kde sa zaoberala vývojom robotickej ruky a systémom na pomoc pacientom po porážke, s poraneniami miechy a poškodeniami mozgu. Konkrétna náplň jej práce v Appli a spôsob, akým uplatní svoje znalosti robotiky a umelej inteligencie zatiaľ známa nie je.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.