App Store čakajú veľké zmeny, pracuje na nich tajný tím zamestnancov

Na zmenách pre mobilný App Store údajne pracuje sto členný tím zamestnancov, testuje sa aj možnosť platených výsledkov vyhľadávania.

App Store síce so svojimi aplikáciami v roku 2008 priamo odštartoval mobilnú revolúciu, no za uplynulé roky akoby stagnoval. Apple v posledných mesiacoch zvýšil dôraz na ručne vyberaný obsah, no kategorizácia aplikácií a predovšetkým vyhľadávacie algoritmy sú stále pozadu. To by sa však v blízkom čase mohlo zmeniť.

Server Bloomberg prináša informácie o tajnom tíme Apple zamestnancov, ktorí pracujú na dôležitých zmenách pre spôsob, akým používatelia hľadajú a inštalujú aplikácie. Jednou z funkcií, s ktorou sa Apple údajne pohráva sú platené výsledky vyhľadávania, pomocou ktorých by si vývojári mohli priamo financovať lepšie umiestnenie v rámci vyhľadávania. Podobne už pracuje Google Play Store na Androide – pri hľadaní výrazu “puzzle game” sa napríklad zobrazia aj sponzorované výsledky.

Phil Schiller odpovedá na sťažnosti ohľadom App Store algoritmov

Sto členný tím vedie Todd Teresi, ktorý predtým šéfoval reklamnej iniciatíve iAd. Tá bola v uplynulých mesiacoch zrušená a jej zamestnanci rozdelený do ostatných projektov. Koncom minulého roka bol App Store taktiež presunutý spod velenia šéfa služieb Eddyho Cuea a dostal sa do rúk vedúcemu marketingu a produktov, Philovi Schillerovi. Na spomínaných zmenách sa podľa všetkého začalo pracovať len nedávno a zatiaľ nie je jasné, kedy sa noviniek dočkáme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.