Ako si zahrať šach v aplikácií Facebook Messenger?

Facebook Messenger sa veľmi rýchlo stal jednou z najpoužívanejších aplikácií na smartfóne, ktorú má takmer každý užívateľ. A stane sa viac ako iba aplikácia na posielanie textových správ, keď sa pred nedávnom odhalilo, že si spoločne so svojím priateľom môžete zahrať šach.

30DA17B600000578-3430794-image-m-29_1454538787780

Určite sa divíte, že si takúto hru môžete zahrať a pýtate sa sami seba ako to vyzerá a ako sa to hrá. A či je to vážne pravda. Veď je to divné. Presvedčíme vás o opaku. Je to výborný nápad od Facebooku, kedy si nemusíte sťahovať rôzne aplikácie z iOS App Store aby ste si zahrali s ľuďmi, ktorých ani nepoznáte. Pri verzii v Messengeri ste si apoň istý, že viete, s kým hráte. secret-facebook-messenger-chess

 

Ako si zahrať šach v Messengeri?

  1. Otvorte si konverzáciu s osobou, ktorú chcete vyzvať.
  2. Do poľa pre písanie zadajte: @fbchess play a odošlite správu. A môžete začať hrať.
  3. Zobrazí sa vám malá šachová hracia doska a váš priateľ, ktorého ste vyzvali bude ako prvý na ťahu.
  4. Aby ste mohli spraviť ťah, zadajte @fbchess a potom písmeno a číslo, ktoré korešponduje s miestom, na ktoré chcete svoju figúrku poslať. Ku príklad pre Vežu použite písmeno R a pre kráľovnú Q. Čiže ku príkladu, @fbchess Rc4.

facebook-messenger-chess-help

Ak potrebujete pomôcť a vidieť zoznam všetkých príkazov, použite @fbchess help. Hra šach pre Messenger je zadarmo a dostupná pre užívateľov iOS a aj Android.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.