75% aktívnch iZariadení používa operačný systém iOS 9

 

Štyri miesace dostupnosti a iOS 9, najnovší operačný systém od Apple sa teší využívaniu na 75% aktívnych zariadení spoločnosti Apple. Pred dvoma dňami sa na stránkach Apple App Store podpory pre developerov objavili štatisky, ktoré ukazovali používanosť rôznych verzií operačného systému iOS na všetkých aktívnych zariadeniach.

 

Používanosť iOS 9 sa za posledný mesiac vyšplahala zo 71% až na 75% potom, čo naposledy Apple aktualizoval svoje štatistiky. Ako vzrastá využívanie iOS 9, Apple zaznamenal rapídne klesanie užívateľov iOS 8 a aj starších iOS. 19% používateľov naďalej používa iOS 8 a iba 7% ostáva pri starších verziách iOS.

 

ios_9_adoption_january_12_2016

Po zhliadnutí týchto štatistík sa dá povedať, že iOS 9 pomaly vytláča iOS 8 a staršie verzie z obehu. Po štyroch mesiacoch od spustenia iOS 8 sa tento systém nachádzal na 68% iOS zariadení. Dá sa teda povedať, že iOS 9 má oproti iOS 8 lepšie štatistiky. I keď nie sú zrvona najlepšie. Doteraz najlepšími štatistikami sa môže pýšiť iOS 7, ktorý mal po svojom vydaní v roku 2013 79% aktívnych používateľov. V septembri, kedy iOS 9 prekročil miľník 50% aktívnych používateľov, Apple zaujal stanovisko, v ktorom označil iOS 9 ako najrýchješie prijatý iOS všetkých čias.

K takýmto dobrým štatistikám dopomohol najmä iOS 9.2, ktorý riešiel mnoho problémov kompatibility zariadenia s operačným systémom. Taktiež priniesol vylepšenia služieb ako sú Apple Music, Mail a iBooks. Predpokladá sa, že vydaním iOS 9.3 sa čísla ešte navýšia.

ios9installation-800x393

iOS 9.3 je zatiaľ najväčšou aktualizáciou v histórií iOS 9 a prináša nový mód Night Shift, Rýchle Akcie a mnoho vylepšení pre aplikácie ako Poznámky, Apple News, Zdravie a CarPlay.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť