Apple plánuje investovať do AU Optronics, dodávateľa AMOLED displejov

Podľa doterajších informácií z výrobného reťazca v Ázii sa očakáva, že Apple by so svojimi telefónmi mohol presedlať na AMOLED technológiu displejov v priebehu najbližších troch rokov. Denník Focus Taiwan tvrdí, že Apple plánuje investovať značnú sumu do dodávateľa displejov AU Optronics.

AUO v minulosti pre Apple dodával LCD panely, už vyše desať rokov sa však sústredí aj na výrobu AMOLED displejov, minulý rok medzi ich zákazníkov napríklad pribudol Huawei, či iné čínske značky. Investícia zo strany Applu by mala zabezpečiť jeho transformáciu na jedného z popredných dodávateľov AMOLED panelov pre budúce iPhony.

Správy z minulého mesiaca naznačovali, že Apple zháňa talent zo spoločností ako spomínané AU Optronics a Qualcomm. V taiwanskej továrni údajne pracujú na technológiách pre “tenšie, ľahšie a jasnejšie” displeje pre nadchádzajúce Apple zariadenia. Konkrétne sa hovorí o OLED a Micro-LED paneloch.

Medzi ostatných výrobcov, ktorí by na AMOLED displejoch pre Apple mohli v budúcnosti pracovať patrí aj Samsung, LG a Japan Display.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aké hry podporujú Apple M1?

M1 Pro a M1 Max svojím výkonom určite ohúria. Ako sa ale správajú nové čipy z dielne Apple pri hrách? Tie sú, takisto ako iné komplexné programy náročné na hardvér, aj keď trocha iným spôsobom. Ako si nové čipy M1 dokážu poradiť s hrami a aké výkony dosahujú pri viacerých AAA herných tituloch?