4-palcový “iPhone 5se” očakávame už v marci, unikli aj prvé zábery

Pripravovaný 4-palcový iPhone, ktorý by v ponuke nahradil starnúci model 5s pomaly naberá konkrétnu podobu. Doterajšie dohady potvrdzuje Mark Gurman z 9to5Mac a na internete sa dokonca objavila prvá fotka nového telefónu.

Podľa najnovších správ z 9to5Mac, ktoré citujú zdroje priamo v Appli, sa bude nový telefón volať iPhone 5se a uvidíme ho už v marci. Označenie 5se je síce netypické, no podľa všetkého by malo symbolizovať akúsi vylepšenú verziu modelu 5s, na ktorom pripravovaný model stavia.

iPhone 5se by tak mal obsahovať dizajnové prvky iPhonu 6, vrátane zaobleného skla po bokoch a zamykacieho tlačidla na pravej strane. 8-megapixelový senzor fotoaparátu bude taktiež identický s iPhonom 6, pribudne podpora väčších panorám, autofocus pri nahrávaní videa a taktiež pohyblivé fotografie Live Photos z iPhonu 6s. Samozrejmosťou bude NFC čip a podpora Apple Pay, dostať by sme mali tiež barometer, vylepšené Bluetooth a Wi-Fi a farebné prevedenia iPhonu 6s: šedá, strieborná, zlatá a ružová.

iphone-7-release-date-a9_0

Jediné, na čom sa správy z rôznych zdrojov líšia, je generácia procesora. V osobitnom článku 9to5Mac objasňuje aj túto problematiku. Momentálne je totiž v obehu niekoľko modelov iPhonu 5se – niektoré obsahujú starší čip A8 z iPhonu 6 a niektoré zas novší procesor A9 z iPhonu 6s. Apple zdanlivo testuje obe generácie, čo by vysvetľovalo rozdiely medzi doterajšími správami.

Ktorú verziu však dostaneme vo finálnom produkte? Podľa Gurmana je pravdepodobnejší čip A9, ktorý by vďaka koprocesoru M9 taktiež umožnil podporu pre hlasovú aktiváciu Siri, známu z iPhonu 6s. Vieme aj kapacity rôznych modelov – iPhone 5se bude začínať na štandardných 16 GB, pričom drahší model by mal dostať 64 GB.

Čerešničkou na torte je údajná uniknutá fotografia nového modelu, ktorý je dizajnovo identický s iPhonom 6, no veľkosťou smeruje skôr k iPhonu 5s. Fotku včera zverejnil používateľ holandského Apple fóra menom Gijs Raggers, ktorý v minulosti odhalil napríklad originálny iPad Air – celé tri mesiace pred jeho oficiálnym predstavením.

Claimed-4-Inch-iPhone-Photo-800x600

Predstavenie iPhonu 5se je zatiaľ naplánované na tretí marcový týždeň, ktorý začína 14-teho, v príprave je taktiež iPad Air 3nové náramky pre Apple Watch. Zatiaľ sa ráta s menším eventom, je však celkom možné, že nový iPhone Apple vypustí nenápadne, len prostredníctvom tlačového oznámenia. Vydanie očakávame koncom marca, prípadne začiatkom apríla.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.