4-palcový “iPhone 5e” bude mať čip A8 a 1 GB RAM

Dohady o novom iPhone so 4-palcovým displejom sa začali šíriť už od uvedenia iPhonu 6 a 6 Plus, no zdá sa, že Apple predstavenie menšieho telefónu teraz skutočne zvažuje. Jeho špecifikácie sa však podľa rôznych zdrojov značne líšia. Niektorí hovoria o najnovšom čipe A9 a 2 GB pamäte, iní zas o starších komponentoch.

Čínska stránka cnBeta tvrdí, že nový kompaktný telefón od Applu uvidíme začiatkom tohto roka a to pod názvom iPhone 5e. Malo by pritom ísť o mierne vylepšený iPhone 5s, ktorý by nahradil jeho miesto ako najlacnejšia varianta smartfónu v portfóliu spoločnosti. Podľa údajných zdrojov v továrni Foxconnu by iPhone 5e mal priniesť nasledovné:

  • Čip A8 a 1 GB RAM
  • 16GB a 64 GB úložného priestoru
  • 8-megapixelový senzor z iPhonu 5s
  • Tenšia a ľahšia kovová konštrukcia
  • Apple Pay a NFC
  • Telefonovanie cez LTE
  • Ružové farebné prevedenie

Japonský blog Mac Otakara taktiež spomína o niečo menšie rozmery, tie by mali tvoriť presne 122,9 mm na výšku a 57,63 mm na šírku.

Telefón by podľa správy mal vyjsť v priebehu februára, alebo marca, za cenu približne 3000 čínskych juanov (450 eur). cnBeta v minulosti správne predpovedali balenie a menšiu batériu iPhonu 6s Plus, no pred niekoľkými rokmi im celkom nevyšiel tip ohľadom taktu procesora A8.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.