Yahoo opäť zdôraznilo svoj záujem stať sa prednastaveným vyhľadávačom na Apple zariadeniach

Riaditeľka Yahoo, Marissa Mayer, sa pri oznamovaní finančných výsledkov Yahoo rozhovorila aj o význame umiestnenia vyhľadávača na Apple zariadeniach. Podľa nej ide o jedno z najprémiovejších, ak nie rovno najprémiovejšie možné umiestnenie internetového vyhľadávača. Používatelia internetového prehliadača Safari na iOS a OS X patria k najlukratívnejšej klientele, čo láka všetkých hráčov na trhu s internetovými vyhľadávačmi. Yahoo sa preto bude snažiť tento obchod získať a umiestniť svoj vyhľadávač v Safari.

Očakáva sa totiž, že tento rok vyprší partnerstvo Apple a Google, ktoré od roku 2010 garantovalo použitie Googlu ako prednastavený vyhľadávač na Apple zariadeniach. Samozrejme, Yahoo nie je jediné ktoré má záujem o takéto partnerstvo. Záujem prejavil aj Microsoft a jeho Bing. Otázkou je, koľko Google za umiestnenie svojho vyhľadávača v Safari platí. Veľkým rizikom pre Yahoo či Bing je aj to, že mnoho používateľov zvyknutých na Google by si to jednoducho zmenilo späť v nastaveniach. Yahoo, Bing či DuckDuckGo si totiž môžu nastaviť ako hlavný vyhľadávač aj dnes.

komentáre
 1. Ako darmo, ale google je google.
  Malý príklad – skúste sa nechať navigovať Sygic, Apple maps, Maps od Google. Obyčajné vyhľadávanie…
  vyhľadať Kosmalt (ubytovňa v KE),
  kým sygic si s týmto ešte poradí, ale aj tak by radšej prijal vyhľadávanie v tvare Mesto, Ulica, čísla,
  tak apple maps vás presunú na nejakú ulicu v USA, iba s vyhľadávaním v mapách od google budete spokojní.

  Skúste si hocijaký iný príklad. Miesto, čo poznáte…

  0
  0
 2. Oj, ono je velmi relativne ktory je najlepsi, vyhladavat dokazu vsetky, akurat, ze google je uz pojdem a za tie roky sme si zvykli, ze nam podhodi vysledne stranky skor z nasho regionu, trackuje nase spravanie a na zaklade toho upravi vysledky a tym padom nachadza to co “chceme”, respektive na co sme si uz zvykli. Ved skuste pre jedno vyhladavanie pouzit iny vyhladavac, vas vyruti :)

  Nie som si uz isty ci yahoo nebol predvoleny prehliadac na prvych iphonoch (mozno i na macoch), ale ako vyssie spominane, to bola tragedia. Osobne som nevedel stiahnut ani internetovy prehliadac s inym vyhladavacom po preinstalovani pc :)

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť