Yahoo opäť zdôraznilo svoj záujem stať sa prednastaveným vyhľadávačom na Apple zariadeniach

Riaditeľka Yahoo, Marissa Mayer, sa pri oznamovaní finančných výsledkov Yahoo rozhovorila aj o význame umiestnenia vyhľadávača na Apple zariadeniach. Podľa nej ide o jedno z najprémiovejších, ak nie rovno najprémiovejšie možné umiestnenie internetového vyhľadávača. Používatelia internetového prehliadača Safari na iOS a OS X patria k najlukratívnejšej klientele, čo láka všetkých hráčov na trhu s internetovými vyhľadávačmi. Yahoo sa preto bude snažiť tento obchod získať a umiestniť svoj vyhľadávač v Safari.

Očakáva sa totiž, že tento rok vyprší partnerstvo Apple a Google, ktoré od roku 2010 garantovalo použitie Googlu ako prednastavený vyhľadávač na Apple zariadeniach. Samozrejme, Yahoo nie je jediné ktoré má záujem o takéto partnerstvo. Záujem prejavil aj Microsoft a jeho Bing. Otázkou je, koľko Google za umiestnenie svojho vyhľadávača v Safari platí. Veľkým rizikom pre Yahoo či Bing je aj to, že mnoho používateľov zvyknutých na Google by si to jednoducho zmenilo späť v nastaveniach. Yahoo, Bing či DuckDuckGo si totiž môžu nastaviť ako hlavný vyhľadávač aj dnes.

komentáre
 1. Ako darmo, ale google je google.
  Malý príklad – skúste sa nechať navigovať Sygic, Apple maps, Maps od Google. Obyčajné vyhľadávanie
  vyhľadať Kosmalt (ubytovňa v KE),
  kým sygic si s týmto ešte poradí, ale aj tak by radšej prijal vyhľadávanie v tvare Mesto, Ulica, čísla,
  tak apple maps vás presunú na nejakú ulicu v USA, iba s vyhľadávaním v mapách od google budete spokojní.

  Skúste si hocijaký iný príklad. Miesto, čo poznáte…

  0
  0
 2. Oj, ono je velmi relativne ktory je najlepsi, vyhladavat dokazu vsetky, akurat, ze google je uz pojdem a za tie roky sme si zvykli, ze nam podhodi vysledne stranky skor z nasho regionu, trackuje nase spravanie a na zaklade toho upravi vysledky a tym padom nachadza to co “chceme”, respektive na co sme si uz zvykli. Ved skuste pre jedno vyhladavanie pouzit iny vyhladavac, vas vyruti :)

  Nie som si uz isty ci yahoo nebol predvoleny prehliadac na prvych iphonoch (mozno i na macoch), ale ako vyssie spominane, to bola tragedia. Osobne som nevedel stiahnut ani internetovy prehliadac s inym vyhladavacom po preinstalovani pc :)

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.