Vývojári objavili novú bezpečnostnú chybu známu ako Freak

Bezpečnostní špecialisti objavili novú bezpečnostnú chybu označovanú ako Freak (Factoring Attack on RSA-Export Keys). Tá sa týka softvéru vytvoreného spoločnosťami ako Apple a Google a predstavuje riziko útoku zo strany hackerov. Jej korene siahajú do vládnej politiky USA, ktorá pred vyše desiatimi rokmi vylučovala export produktov so silným šifrovaním a prikazovala tvorbu produktov pre export so slabým šifrovaním. Obmedzenia síce už dávno neplatia, ich dôsledky sa prejavujú v slabšom šifrovaní aj dnes, a to dokonca aj v softvéri pre USA. Bezpečnostní špecialisti zistili, že vďaka tejto chybe dokázali prehliadač donútiť k používaniu 512-bitového šifrovania a následne prelomiť túto ochranu. Touto cestou by mohli napríklad ukradnúť prihlasovacie údaje a ďalšie citlivé dáta.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.