Vývojári objavili novú bezpečnostnú chybu známu ako Freak

Bezpečnostní špecialisti objavili novú bezpečnostnú chybu označovanú ako Freak (Factoring Attack on RSA-Export Keys). Tá sa týka softvéru vytvoreného spoločnosťami ako Apple a Google a predstavuje riziko útoku zo strany hackerov. Jej korene siahajú do vládnej politiky USA, ktorá pred vyše desiatimi rokmi vylučovala export produktov so silným šifrovaním a prikazovala tvorbu produktov pre export so slabým šifrovaním. Obmedzenia síce už dávno neplatia, ich dôsledky sa prejavujú v slabšom šifrovaní aj dnes, a to dokonca aj v softvéri pre USA. Bezpečnostní špecialisti zistili, že vďaka tejto chybe dokázali prehliadač donútiť k používaniu 512-bitového šifrovania a následne prelomiť túto ochranu. Touto cestou by mohli napríklad ukradnúť prihlasovacie údaje a ďalšie citlivé dáta.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.