Vybrané aplikácie z Mac App Store sa odmietajú spustiť, na vine sú vypršané certifikáty

Viacero používateľov si včera všimlo podivné správanie niektorých aplikácií zakúpených prostredníctvom Mac App Store. Tie sa totiž odmietali spustiť, používateľom sa miesto toho zobrazila chybová hláška o tom, že aplikácia je poškodená a je potrebné ju znovu stiahnuť z App Store. Medzi postihnuté programy patrili populárne appky ako napríklad 1Password, Acorn, Byword, DaisyDisk a Tweetbot. Sami sme včera v redakcii zaznamenali rovnaký problém s aplikáciou Byword.

Zdá sa, že bug je spôsobený vypršanými bezpečnostnými certifikátmi na strane Applu. Denník The Guardian informuje, že problém s certifikátmi je už opravený a ich platnosť bola predĺžená až do roku 2035. Ak napriek tomu stále pociťujete problémy, vyskúšajte reštartovať počítač, alebo znovu zadať svoje Apple ID do App Storu. Ak to nepomôže, budete musieť aplikáciu znovu nainštalovať.

Používate vyššie spomínané aplikácie? Zaznamenali ste včera na svojom Macu podobné problémy?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Nové 5D optické disky; sú lepšie ako Blu-ray?

Aktuálne je čoraz viac využívaný internetový priestor, ako ukladanie na disky. A niet sa čomu diviť. Veď za cenu 2€ mesačne vám Google One ponúka rozšírenie úložiska z 15 GB na 100 GB. Svoje dokumenty tak môžete mať stále pokope bez zháňania diskov. Alebo za 99.99€ na rok, či 9.99€ mesačne máte 2TB miesta. Nová technológia by to však mohla zmeniť a my by sme sa tak mohli vrátiť ku skladovaniu súborov späť do reálneho sveta.