V Číne dostanú vašu aplikáciu do Top 10 na App Store za desaťtisíc eur

Z čínskych sociálnych sietí sa dostala do obehu fotografia údajne pochádzajúca z „farmy“ na umelé dvíhanie hodnotení aplikácií v App Store. Na fotografii má byť jedna z pracovníčok, sediaca pred päťdesiatimi iPhonami 5C, na ktorých manuálne zvyšuje používanosť a hodnotenia aplikácií. Firmy vyvíjajúce aplikácie pre iPhone si v takýchto farmách môžu zvýšiť návštevnosť, či už z dôvodu oslovenia investorov alebo aj priamo používateľov.

Aj takto sa zrejme dosahuje popularita aplikácií. Zdroj: techinasia.com Store je známy rôznymi ombedzeniami pre robotov, ktoré by podobnú činnosť robili automatizovane. Manuálna práca je tak zrejme jediným spôsobom ako ho oklamať a predbehnúť tak v rebríčkoch poctivé aplikácie. Či sa však jedná o autentickú fotku pracovníčky nie je isté.

Podľa portálu techinasia.com sa na Taobao (čínska obdoba eBayu) dajú nájsť mnohé služby z tejto kategórie a podľa snímky jedného z cenníkov sa v prepočte ich ceny pohybujú v tisíckach eur. Za záruku dosiahnutia prvej desiatky neplatených aplikácií to môže vyjsť až na desaťtisíc. Podobné praktiky sa v poslednej dobe často používajú napríklad aj na zvýšenie popularity stránok na Facebooku a ďalších sociálnych sieťach.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.