TSMC možno získa úplnú kontrolu nad čipom A10 pre iPhone 7

Podľa analytikov HSBC, Stevena Pelaya a Lionela Lina, výroba čipu A9 je v súčasnosti rozdelená medzi 60 – 70 % pre Samsung a 30 – 40 % pre TSMC. Čip A8 bol vyrábaný prevažne firmnou TSMC, s menšinovým podielom Samsungu.

Povráva sa, že Apple bude možno prvým zákazníkom TSMC, ktorý si objedná čipy s novou technológiou InFO. Tá umožňuje unikátne uloženie čipov tak, aby ešte viac zredukovali hrúbku  a tým umožnili stenšiť aj zariadenie.

Tento nový obchod by mohol TSMC priniesť ďalších 300 mil. amerických dolárov do tržieb roku 2016 a v roku 2017 až 1 mld dolárov. Odhaduje sa, že spoločnosť by mohla z produkcie nového čipu A10 získať tržby vo výške 2,2 – 2,5 mld. dolárov.

Napriek pochybnostiam ohľadom životnosti batérie a tažkostiam pri uchopení súčasných modelov, očakáva sa, že Apple vyrobý nový model ešte tenší, medzi 6 -6,5 milimetrov, čo by ho v tomto parametri zaradilo medzi zariadenia ako iPod touch alebo iPad Air 2. Taktiež sa povráva, že Apple sa zbaví 3,5 mm jacku na slúchadlá a nahradí ho pripojením cez Lightning.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.