IDC: iPad Pro ťahá podieľ Apple na celosvetovom trhu tabletov

12,9 palcový iPad Pro by mohol zvrátiť pokles predaju iPadov. Informuje o tom International Data Corporation (IDC) vo svojej štvrťročnej predpovedi ohľadom tabletov.

IDC vraví, že celosvetový predaj tabletov klesol až o 8,1 % a odhaduje, že v celom roku 2015 sa predá okolo 211,3 miliónov zariadení. Táto nová predpoveď vyplýva z troch po sebe idúcich kvartálov, ktoré zaznamenali pokles v dodávkach tabletov tento rok.

Jitesh Ubrani, výskumný analytik Worldwide Mobile Device Trackers, poukazuje na to, že iPad Pro sa stáva bodom zlomu, nakoľko môže byť jedinou príčinou zvýšenia podielu na tomto trhu pre Apple v najbližších rokoch. Stále viac ľudí totižto hľadá tablet, ktorý sa viac zameriava na produktivitu ako na iné benefity, ktoré tablety prinášajú. Preto iPad Pro má veľkú šancu osloviť práve týchto ľudí.

IDC predpovedá, že tablety strednej veľkosti (9 – 13 palcov) budú postupne zvyšovať svoj podiel na trhu na úkor malých tabletov (7 – 9 palcov). Podľa odhadov by v roku 2019 mali stredné tablety tvoriť 55, 1% a malé 43 %.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Gmail, Netflix, LinkedIn: Unikli 3 miliardy užívateľských údajov

Gmail, Netflix či LinkedIn. Jeden z najväčších kyberútokov súčasnosti si so sebou odniesol citlivé údaje takmer 3 miliárd prihlasovacích emailov a hesiel. Užívateľom sa odporúča okamžitá zmena hesla, prípadne zapnutie ďalších bezpečnostných prvkov, ako je napríklad dvojzložkové overenie (2FA).
pokračovanie článku

Koniec iPhone 12 mini na dohľad?

Nová analýza od J. P. Morgan očakáva, že Apple môže čoskoro zastaviť výrobu najmenšieho modelu z poslednej generácie svojho smartfónu. Dôvod príliš neprekvapí.