Tim Cook: Neplánujeme zlúčiť iPad a MacBook

Tim Cook sa minulý týždeň vyjadril, že PC trh pomaly upadá a budúcnosť bude patriť zariadeniam ako iPad Pro. “Prečo by ste si dnes mali kúpiť PC?” pýtal sa v rozhovore pre The Telegraph. Ukázalo sa však, že Cook mal na mysli len konkurenčné Windows zariadenia.

“Macy a PC neberieme ako to isté.” povedal pre Independent.ie. Poprel, že tradičné počítače čaká v najbližšej dobe úpadok a v oboch kategóriách – iPad aj Mac – vidí svetlú budúcnosť. V najbližšej dobe ich však Apple určite neplánuje zlúčiť do jedného – hybridné zariadenia majú podľa neho totiž príliš veľa kompromisov. Podobným spôsobom sa Cook vyjadril aj k nedávno predstavenému hybridu Surface Book od Microsoftu.

Nebolo by to ale prvýkrát, čo spoločnosť vydala zariadenie, proti ktorému vzdorovala – stačí sa pozrieť na minuloročné iPhony s veľkými displejmi. A keď vezmeme do úvahy, že A9X čip v iPade Pro svojim výkonom prekonáva väčšinu laptopov na trhu, je jasné, že podobným zariadeniam patrí budúcnosť. A aj keď hybridné laptopy od Applu asi len tak čoskoro neuvidíme, s príchodom správnej technológie by sme ich v budúcnosti ani úplne nevylučovali.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
Apple GPT
pokračovanie článku

Apple chystá drastický upgrade Siri, za všetko môže nečakaný úspech ChatGPT

Najväčšiu vlnu ošiaľu už má GPT za sebou, neznamená to však, že sa na technológiu zabudlo. Hoci drvivá väčšina ľudí si technológiu len vyskúšala, pokročilí boti typu ChatGPT sú dnes využívaní profesionálmi, napríklad programátormi na vyhľadávanie chýb v kóde alebo analytikmi na pomoc pri vyhľadávaní informácií v mori internetu.