Takmer trištvrte všetkých aktívnych iOS zariadení má iOS 8, najnovší Android je na 1,6 % zariadení

Apple na stránkach venovaných vývojárom opäť aktualizoval súčasný stav rozšírenia najnovšej generácie operačného systému iOS 8 a porovnanie s predchádzajúcimi generáciami. iOS 8 je už v súčasnosti na 72 % všetkých aktívnych iOS zariadení. Od 20. januára stúpol podiel iOS 8 o 3 p.b. a od polovice decembra o 9 p.b. Podiel starších systémov logicky klesá, iOS 7 má v súčasnosti 25 %, staršie verzie iOS 3 %. Pre rovnaké obdobie, týždeň končiaci 2. februárom, poskytol údaje aj Google.

Zásadným rozdielom je, že majitelia Android zariadení stále aktívne používajú aj jeho staršie verzie až po verziu 2.x, pričom najnovšiu verziu 5.0 Lollipop nájdeme len na 1,6 % aktívnych zariadení. Zrejmou príčinou je proces, akým sa aktualizácie dostávajú k používateľom. Azda s výnimkou zariadení Nexus s „čistým Androidom“ sú distribúcie Androidu najprv upravované výrobcom mobilného telefónu, prípadne operátorom, a až tak sú sprístupnené samotným používateľom. Aj niekoľko mesiacov po sprístupnení Androidu 5.0 Lollipop tak nie je tento systém dostupný pre všetkých majiteľov kompatibilných zariadení.

Android fragmentácia

Podiel aktívne používaných verzií Androidu od verzie 2.2

Najväčší podiel má Android 4.4 KitKat, no v hojnom počte sa vyskytujú aj staršie verzie. Práve tento rozdiel v značnej fragmentácii Android zariadení a ich systémov Apple vývojári často vyzdvihujú ako kľúčovú výhodu iOS, ktorá značne uľahčuje vývoj kompatibilných a stabilných aplikácií. Podobná situácia je aj s uhlopriečkami. Ich ponuka sa v ostatných rokoch rozšírila aj medzi iOS zariadeniami, no v porovnaní s kombináciami uhlopriečok a rozlíšení na Android zariadeniach je ich stále málo.

Android fragmentácia

Rôzne kombinácie uhlopriečok a rozlíšení na Android zariadeniach

komentárov
  1. neviem ako ostatni, ale ja to vnimam negativne… zlaty iOS6.. na kieho boha som si instaloval 7 a potom 8? teraz mam viac sedivych vlasov akurat

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.
pokračovanie článku

Nepremeškajte advent plný knižných darčekov

Vianoce bez knihy pod stromčekom akoby ani neboli Vianocami. Pokiaľ stále rozmýšľate nad vhodnou voľbou pre vašu ratolesť, máme pre vás praktický tip. Vďaka slovenskej aplikácii KUBO – detské knihy nemusíte vyberať len jednu konkrétnu knižku. KUBO obsahuje už viac ako 1 500 kníh a každý deň pribúdajú ďalšie. Vaše dieťa bude môcť kedykoľvek čítať presne to, čo ho zaujíma najviac.