Rebríček najčastejšie používaných hesiel na internete – koľko z nich používate aj vy?

Predvčerom ste si mali možnosť pozrieť vtipné video zo šou Jimmyho Kimmela, v ktorom reportérka bez väčších problémov získala heslá ľudí opýtaných na ulici. Aj keď možno svoje heslo tak ľahko nevyzradíte, hackerom veľmi uľahčujete situáciu, ak pri tvorbe svojich hesiel postupujete tak ako väčšina ostatných. Mená vašich domácich miláčikov s pár číslami sú pre hackerov pomerne ľahkým terčom. Spoločnosť SplashData teraz priniesla rebríček najčastejšie používaných hesiel na internete. Týchto 25 hesiel pritom predstavuje až 2,2 % všetkých odhalených hesiel.

Top 25 najčastejšie používaných hesiel a zmena v poradí oproti minulému roku. Zdroj: Gizmodo

Ruku na srdce, koľko z nich, prípadne ich slovenských ekvivalentov, ste už niekedy použili aj vy? Ak chcete mať skutočne bezpečné heslá, odporúčame využiť niektorý z heslových manažérov ako napríklad 1Password.

komentáre
  1. Jedine z nich, ktore som kedy pouzil (a to v slovenskej obdobe) je “access”, vo forme “pristup” na nieco ako guest ucet na mojom PC. :D

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.