Manažér hesiel LastPass prináša novú Mac aplikáciu

Stále viac médií a poskytovateľov online služieb pripomína svojim používateľom význam tvorby komplikovaných a unikátnych hesiel pre vaše online účty. Práve to je asi najúčinnejší spôsob, ako sa ochrániť pred únikom dát či krádežou identity. Pri množstve účtov, ktoré má každý na rôznych stránkach, je však náročné pamätať si všetky, najmä ak nejde o ľahko uhádnuteľné heslá. Práve preto existujú aplikácie, ktoré sú určené na správu vašich hesiel pre rôzne stránky a účty. Jednou z nich je aj LastPass, ktorý teraz predstavil svoju aplikáciu pre Mac. Pôvodne bol LastPass na Macu k dispozícii len ako rozšírenie internetového prehliadača, prípadne cez webový portál. Ide o bezpečné úložisko pre všetky vaše heslá, pričom zároveň sa vie postarať aj o to, aby ste nemali problém pri tvorbe nových hesiel (podľa vašich požiadaviek), aby ste tie staré, ktoré sa opakujú, zmenili, a podobne. Okrem prihlasovacích údajov tu môžete uchovávať aj informácie o kreditných kartách či nakúpenom softvéri.

LastPass je v Mac App Store k dispozícii zadarmo. Existuje aj verzia pre iOS, ktorá je taktiež zadarmo (odstránenie reklám však stojí 11,99 EUR ročne).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.