Prvý test nabíjania Apple Watch cez diagnostický port – ešte rýchlejšie ako štandardné nabíjanie!

Apple Watch sú plné moderných technológií, no už od prvého spozorovania diagnostického portu, ktorý bol viditeľný v promo videu ukazujúcom výrobu Apple Watch, začali fanúšikovia a výrobcovia príslušenstva rozmýšľať, aké ďalšie možnosti sa podarí odomknúť cez tento malý port. Nápadov je veľa, no v praxi sme ich zatiaľ nemali možnosť vidieť, či už je reč o dodatočnej batérii alebo ďalších senzoroch. O náramku Reserve Strap sme vás už informovali – ide o náramok, ktorý má predĺžiť výdrž Apple Watch dodatočnou batériou, ktorá sa pripája práve cez diagnostický port. Po „expertných posudkoch“ teraz tvorcovia podporujú svoje tvrdenia aj videom, v ktorom vidíme nabíjanie cez diagnostický port v praxi.

Ako vidno, nabíjanie cez diagnostický port je dokonca rýchlejšie ako cez štandardnú indukčnú nabíjačku. Reserve Strap je zatiaľ v úvodných fázach vývoja, avšak už teraz sú k dispozícii predobjednávky za cenu 250 USD.

Otázkou je, aký postoj bude mať k takémuto príslušenstvu Apple. V oficiálnych smerniciach obsahujúcich podmienky pre získanie licencie podporovaného príslušenstva s názvom „Made for Apple Watch“ totiž diagnostický port nie je spomenutý. Apple taktiež nepriblížil, na čo vlastne diagnostický port slúži. Niektoré špekulácie dokonca naznačujú, že Apple si jeho využitie necháva pre ďalšie generácie alebo aktualizácie softvéru. Do ponuky by tak mohli pribudnúť podobné „inteligentné náramky“ predlžujúce výdrž batérie alebo pridávajúce nové senzory priamo od Apple.

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aké hry podporujú Apple M1?

M1 Pro a M1 Max svojím výkonom určite ohúria. Ako sa ale správajú nové čipy z dielne Apple pri hrách? Tie sú, takisto ako iné komplexné programy náročné na hardvér, aj keď trocha iným spôsobom. Ako si nové čipy M1 dokážu poradiť s hrami a aké výkony dosahujú pri viacerých AAA herných tituloch?