Pozrite si pár fotiek zo zákulisia Apple

Charlie Rose, americký novinár, dostal príležitosť nahliadnuť do tajného štúdia dizajnu Jonathana Ive v kampuse Apple ako aj makety prvého Apple Store budúcnosti.

Vydavateľstvo CBS na svojej Twitter stránke “60 Minutes” publikovalo fotografie Charlieho Rose rozprávajúceho sa s výkonným tímom Apple, konkrétne s Angelou Ahrendts a Jonathanom Ive v Apple kampuse. Podľa správy na Twitteri by mali byť ďalšie fotografie publikované v nedeľu.

Kým obrázky veľa neodhaľujú, zdá sa, že Rose bude hovoriť s Ivom v jeho štúdiu. Apple zvyčajne udržiava svoje dizajnové laboratóriá pred verejnosťou uzamknuté, no občas sa stane, že vysoko postaveným novinárom alebo médiám dvere otvorí.

15316-11516-151218-Ive-l

V roku 2009 bolo napríklad umožnené dokumentaristovi Garimu Hustwittovi natáčať v miestnosti Apple svoj film “Ojectified”. A nedávno Apple sám uverejnil fotografiu zasadačky svojho laboratória dizajnu.

Rose takisto podľa jednej z fotografií dostal príležitosť nahliadnuť aj do makety Apple obchodov budúcnosti. Na fotografii je zobrazený spoločne s Angelou Ahrendts, prechádzajúc cez priestrannú napodobeninu Apple Store s vysokými stropmi, jasne osvetlenými stenami a kultovými drevennými stolmi.

15316-11517-151218-Store-l

Vo februári bolo oznámené, že Ahrendts bude spolupracovať s Ive na redizajne Apple Store so zameraním na Apple Watch, ale táto iniciatíva nakoniec skončila celkovou premenou dizajnu obchodov.

Prvý z novej generácie obchodov sa otvoril v septembri v Bruseli. Podobne navrhnuté Apple obchody čakajú na otvorenie po celom svete.

Ak chcete vidieť viac fotografií z rozhovoru Charlieho Rose s výkonným tímom Apple, sledujte stránku “60 Minutes” hlavne túto nedeľu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Koncept: budúca podoba výrezu v displeji iPhonu

Tohtoročný modelový rad Apple smartfónu by mal podľa očakávaní priniesť aj o niečo menší výrez v prednej časti zariadenia. Pozrite sa však na koncept, ktorý sa na vec pozerá z úplne inej perspektívy.