Podujatie Spring Forward #2: Predajnosť iPhonov, nové smerovanie v oblasti medicínskeho výskumu

Po predstavení HBO Now a najnovšej ukážky zo seriálu Game of Thrones obrátil Tim Cook pozornosť na iPhone 6. Podľa mnohých najlepší smartfón na svete pomohol Applu k prekonaniu hranice 700 miliónov predaných smartfónov. Rast predaja iPhonov bol medziročne takmer dvojnásobkom zbytku trhu so smartfónmi. Na čo je Apple najviac pyšný je, že spokojnosť majiteľov iPhonov 6 je až 99 %.

Dôležitými súčasťami iOS zariadení sú v súčasnosti CarPlay, ktorý mení spôsob, akým používame iPhone v aute, HomeKit, ktorý pretvára naše domácnosti na inteligentné, a napokon Health, aplikácia zameraná na monitorovanie zdravia.

Práve medicínsky výskum bol tým, na čo sa prezentácia ďalej zamerala. Vyše 700 miliónov iPhonov má pomôcť posunúť lekársky výskum na novú úroveň. K tomu pomôže najmä nový ResearchKit pre vývojárov, ktorý umožňuje jednoduchú tvorbu aplikácií na monitorovanie zdravia. Má ísť o výrazný pokrok oproti súčasnému stavu, keď doktori získavajú informácie o pacientoch len v rámci pravidelných návštev, ktoré sú často ďaleko od seba a poskytujú informácie len jedným smerom.

Na pódiu boli predvedené aj základné aplikácie určené pre pacientov s Parkinsonovou chorobou, kardiovaskulárnymi ochoreniami, astmou, diabetom a rakovinou prsníka. Ich hlavným prínosom je obrovská vzorka pacientov, ktorá má pomôcť lepšie pochopiť, ako choroba zasahuje do ich života. Ako je u Apple zvykom, ani v tomto prípade sa nemusíte obávať o svoje súkromie. Apple neuvidí žiadne dáta a len vy rozhodnete o tom, aké dáta zdieľate a s ktorými inštitúciami.

ResearchKit bude k dispozícii už budúci mesiac, spomínaných prvých päť aplikácií už dnes. ResearchKit bude navyše OpenSource, takže k nemu bude mať prístup každý.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
Apple GPT
pokračovanie článku

Apple chystá drastický upgrade Siri, za všetko môže nečakaný úspech ChatGPT

Najväčšiu vlnu ošiaľu už má GPT za sebou, neznamená to však, že sa na technológiu zabudlo. Hoci drvivá väčšina ľudí si technológiu len vyskúšala, pokročilí boti typu ChatGPT sú dnes využívaní profesionálmi, napríklad programátormi na vyhľadávanie chýb v kóde alebo analytikmi na pomoc pri vyhľadávaní informácií v mori internetu.