OLED displeje pre nové iPhony budú zrejme od Samsungu

Ľudia, ktorí dúfajú, že Apple raz preruší svoje vzťahy so spoločnosťou Samsung, budú pravdepodobne sklamaní. Podľa najnovších správ sa Apple bude pri dodávaní OLED displejov pre svoje nové iPhony spoliehať na Samsung.

Samsung ale zrejme nebude jedinou spoločnosťou, o ktorú sa bude Apple opierať pri výrobe displejov pre nové iPhony, ktoré by mali prísť na trh v roku 2017. LG je tiež pravdepodobným dodávateľom pre OLED panely, ale predovšetkým pre menšie a stredne veľké. Očakáva sa ale, že rola Samsungu bude v tomto vzťahu narastať.

V správe sa tiež uvádza, že Samsung má v súčasnej dobe lepšiu cenu pre OLED ako LG a stále viac investuje do svojej výrobnej linky, ktorá má rozširovať svoje výrobné kapacity. Z toho dôvodu sa predpokladá, že Apple si pri výbere dodávateľa displejov pre nové iPhony zvolí Samsung.

Napriek tejto správe vyšla prednedávnom najavo aj informácia o tom, že Apple skúma konkurenčné technológie v Taiwane, aj keď o tom, na aké zariadenie by mohla byť konkurenčná technológia použitá, sa vedú zatiaľ iba dohady.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť