Nová technológia Intelu umožní SSD disky s kapacitou viac ako desať terabajtov

Spoločnosti Intel a Micron oznámili dostupnosť novej technológie s názvom 3D NAND. Vysoká hustota flash zariadení využívajúcich túto technológiu v praxi umožní v porovnaní so súčasnou produkciou až trojnásobne vyšší úložný priestor. Navyše je táto technológia efektívnejšia aj z hľadiska nákladov pri výrobe, prináša aj vyšší výkon, lepšiu odozvu a nové spacie režimy, ktoré vedú k nižšej spotrebe energie. Už čoskoro by sa tak v Macoch, MacBookoch a ostatných počítačoch mohli objaviť SSD disky s kapacitou viac ako 10 TB. V súčasnosti Apple ponúka maximálne rozšírenie SSD úložného priestoru len na 1 TB aj pre Mac Pro. Používatelia sa môžu tešiť nielen na obrovský úložný priestor ale aj vysoký výkon a lepšiu kvalitu a spoľahlivosť. Skúšobná výroba začína v týchto týždňoch, v predaji by nové disky mali byť budúci rok.

komentáre
  1. “Používatelia sa môžu tešiť nielen na obrovský úložný priestor ale aj vysoký výkon a lepšiu kvalitu a spoľahlivosť.”

    Super, velmi podrobne a konkretne informacie. Na nerozoznanie od PR clanku.

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.