Nová technológia Intelu umožní SSD disky s kapacitou viac ako desať terabajtov

Spoločnosti Intel a Micron oznámili dostupnosť novej technológie s názvom 3D NAND. Vysoká hustota flash zariadení využívajúcich túto technológiu v praxi umožní v porovnaní so súčasnou produkciou až trojnásobne vyšší úložný priestor. Navyše je táto technológia efektívnejšia aj z hľadiska nákladov pri výrobe, prináša aj vyšší výkon, lepšiu odozvu a nové spacie režimy, ktoré vedú k nižšej spotrebe energie. Už čoskoro by sa tak v Macoch, MacBookoch a ostatných počítačoch mohli objaviť SSD disky s kapacitou viac ako 10 TB. V súčasnosti Apple ponúka maximálne rozšírenie SSD úložného priestoru len na 1 TB aj pre Mac Pro. Používatelia sa môžu tešiť nielen na obrovský úložný priestor ale aj vysoký výkon a lepšiu kvalitu a spoľahlivosť. Skúšobná výroba začína v týchto týždňoch, v predaji by nové disky mali byť budúci rok.

komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.