Neoddeliteľnou súčasťou mobilných platforiem sú v súčasnosti už aj virtuálni asistenti. Apple iOS má Siri, Google Android má Now, Windows Phone má Cortanu, pričom Now a Cortana počítajú aj s podporou konkurenčných platforiem. Zdá sa, že na trh virtuálnych asistentov chce vstúpiť aj ďalší významný hráč, Facebook. Podľa The Information má v pláne integrovať do internetového rozhrania a do aplikácie Messenger virtuálneho asistenta Moneypenny. Ak vám je tento názov povedomý, nemýlite sa, ide o postavu asistentky z filmov Jamesa Bonda. Na rozdiel od konkurencie by vás Moneypenny mala spojiť so skutočnými ľuďmi, ktorí vám, okrem iného, poradia pri výbere a nákupe produktov a služieb.
— Predchádzajúci
Apple Pay prichádza oficiálne do Anglicka
Následujúci —
Apple pred vydaním nových iPodov obmedzuje dodávky starých
Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
Apple mieni v novej generácii podporovať aj mimoriadne starý hardvér
- 8. júna 2025
- pridaj komentár
Apple tento rok predstaví niekoľko operačných systémov s úplne novým číslovaním, a medzi novinkami nájdeme aj operačné systémy tvOS 26 a HomePod Software 26.
iOS 26: Čo všetko už vieme o novom systéme pre iPhone
- 8. júna 2025
- pridaj komentár
Apple tento rok mieni zmeniť číslovanie svojich operačných systémov a zároveň ho zjednotiť. Inšpiruje sa pritom rokmi, na ktoré sú tieto verzie pripravované. Preto neočakávame iOS 19, ale iOS 26, tak ako iné systémy s označením "26".
Vráť život kvalitným zánovným a použitým zariadeniam v iStores
- 4. júna 2025
- pridaj komentár
Apple zariadenia sú povestné svojou životnosťou a preto sa netreba báť kúpy starších produktov. To isté platí aj o zánovných aj použitých zariadeniach. Profesionálne otestované, plne funkčné a s minimálnou jednoročnou zárukou, to je Re:Live od iStores.
Apple pripravuje generačný skok v označení svojho softvéru
- 4. júna 2025
- pridaj komentár
Apple v minulosti využíval rímsku číslicu "X" nielen na oslavu jubilejnej iterácie svojho produktu, ale zároveň takáto verzia priniesla zásadné zmeny. Stačí si spomenúť nielen na iPhone X, ale aj na Mac OS X alebo profesionálny softvér Final Cut Pro X a Logic Pro X. S blížiacim sa 20. výročím iPhonu sa spoločnosť chystá na ďalšiu zásadnú zmenu v označovaní svojich produktov.
iPhone 17 Air bude najtenší mobil od Apple, obdrží externú batériu
- 5. mája 2025
- 2 komentáre
Zdá sa, že štvrtý variant iPhonu je prekliaty. Dve generácie mini modelov mali len nízku popularitu, a za nimi nasledujúce modely Plus mali údajne ešte nižšiu popularitu. Firma tak po troch generáciách plánuje vyradiť z portfólia aj tieto a na miesto "štvorky" nastúpi iPhone 17 Air.
Apple vyvíja novú verziu Xcode s Claude AI
- 5. mája 2025
- 1 komentár
Apple v súčasnosti robí všetko preto, aby dobehol zvyšok technologického segmentu v oblasti umelej inteligencie. Keďže sa však firma nemôže spoliehať na terajšiu podobu Siri a Apple Intelligence, musí spolupracovať s inými firmami.