Mechanické tlačidlo bude na iPhone možno už čoskoro minulosťou

Aj takto by mohol vyzerať iPhone budúcnosti

Základný dizajn iPhonu sa stal ikonou a od roku 2007 sa jeho kľúčové prvky prakticky nezmenili. Reč je najmä o mechanickom tlačidle, ktoré nájdete na iPhone aj iPade pod displejom. Tento dizajn bol predmetom nejedného súdneho sporu, v ktorom Apple obviňoval konkurenciu, najmä Samsung, z jeho imitovania, a je taktiež kľúčovým prvkom zabezpečujúcim intuitívnosť ovládania iPhonu aj pre úplných začiatočníkov. Každý totiž hneď pochopí, že stlačením tohto tlačidla sa človek vráti na hlavnú obrazovku.

Jeho dni sú už však možno zrátané. Apple údajne pracuje na integrácii ovládačov pre displeje a dotykové obrazovky do jedného čipu. Inými slovami, Apple bude schopný použiť senzor odtlačku prstov priamo na dotykovej obrazovke, vďaka čomu už nebude home button potrebný. V kombinácii s technológiou Force Touch zo súčasných trackpadov na MacBookoch by mohli iPhony budúcnosti ponúknuť neviditeľné tlačidlo home na smartfónoch s displejmi vypĺňajúcimi celú prednú stranu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.