Hodnota Applu už prevýšila dvojnásobok druhej najhodnotnejšej spoločnosti Exxon

To, že je Apple z hľadiska trhovej kapitalizácie najhodnotnejšou spoločnosťou na svete, nie je žiadnou novinkou. Aj na prvom mieste však stále rastie, a tak trhová hodnota Applu v súčasnosti presahuje 765 miliárd dolárov. Keď k tomu pridáme mierny pokles druhej najhodnotnejšej spoločnosti, Exxon Mobil Corp., je jasné, že náskok Applu sa zvyšuje. Hodnota Applu už dokonca prevýšila dvojnásobok hodnoty druhej najhodnotnejšej spoločnosti, Exxonu, a dá sa preto povedať, že hodnota Applu je minimálne dvojnásobkom akejkoľvek inej verejne obchodovanej americkej spoločnosti.

Naposledy bolo možné vidieť niečo podobné pred tridsiatimi rokmi, keď mala v rokoch 1983–85 spoločnosť International Business Machines trhovú hodnotu viac ako dvojnásobok Exxonu, ktorý bol aj vtedy na druhom mieste. Ak akcie Applu vzrastú o ďalších 30 %, stane sa prvou biliónovou spoločnosťou v dejinách. Apple je na prvom mieste najhodnotnejších spoločností už od roku 2011.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.