EFF obviňuje Google z ťaženia dát z detských škôl

Electronic Frontier Foundation (EFF) vyplnilo formálnu federálnu sťažnosť na Google, v ktorej ho obviňuje z porušenia sľubu, že nebude zbierať osobné údaje o deťoch, ktoré používajú ich zariadenia a služby v triede.

Bližšie špecifikované, v Chromebookoch, ktoré Google predáva školám je funkcia “Sync” v prehliadači Chrome zapnutá automaticky. To umožňuje Google zbierať informácie ohľadom používania prehliadača, napríklad navštívené stránky.

Toto sledovanie, podľa EFF, porušuje dohodu, ktorú podpísal Google spolu s Microsoftom, Apple a inými spoločnosťami. Dohoda má za cieľ udržať informácie o študentoch v bezpečí a podľa EFF jej porušenie je právne napadnuteľné.

Ako odpoveď na tieto obvinenia, vyhlásil riaditeľ Google aplikácií pre vzdelávanie, Jonathan Rochelle, že politika Google je úplne v súlade so súčasným zákonom a štandardmi v tomto priemysle. Google je naďalej odhodlaný držať študentské dáta v súkromí a bezpečnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.