Do iCloud a OS X prichádza hlboká integrácia Swiftu

Apple začína používať Swift v niektorých svojich kľúčových aplikáciach, namiesto jednoduchej podpory pre aplikácie z “tretej strany”, povedal v interview viceprezident softvérového inžinierstva Apple, Craig Federighi.

iCloud tím musel tvrdo pracovať, aby mohol aplikovať nový jazyk do mnohých vecí, ktoré robia. Federighi však tiež spomenul, že tím, ktorý pracuje na Dock a menežmente okien v OS X, implementoval do všetkých svojich funkcí v El Capitan Swift a pracoval na masovom konvertovaní ich kódov.

Podľa Federighiho členovia tímu povedali: “Nevieme si predstaviť vrátiť sa späť, sme viac produktívni so Swiftom.”

Ohľadom premeny Swift na open-source, ktorá sa udiala začiatkom tohto mesiaca, sa Federighi vyjadril, že Apple chce, aby bol Swift hlavným jazykom, ktorý sa učia programátori. Spoločnosť vidí podľa neho vo Swifte potenciál byť hlavným jazykom počas najbližších 20 rokov v programovacom priemysle.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.