Do Apple TV App Store pribúda 400 aplikácií týždenne

App Store pre Apple TV už ponúka viac ako 2600 aplikácií, pričom podľa nedávno zverejnených výskumov nových aplikácií v poslednej dobe pribúda týždenne cez 400.

Štúdia zverejnená v príspevku na blogu AppFigures ukazuje stabilný nárast nových aplikácií, ktoré sú k dispozícii pre tvOS. Rovnako, ako je to s aplikáciami pre iOS, najväčšiu kategóriu aplikácií tvoria hry, ktoré sú v 38-percentnom zastúpení. Ďalšou kategóriou sú aplikácie na zábavu a vzdelávanie.

appletv

Čo sa týka monetizácie aplikácií pre vývojárov, platforma tvOS je na tom lepšie ako iOS, kde sú v zásade preferovanejšie aplikácie, ktoré sú zadarmo. Z celkového počtu aplikácií pre Apple TV je až 39 percent platených, pričom ceny sa pohybujú od 2,99 USD až po 59,99 USD.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aké hry podporujú Apple M1?

M1 Pro a M1 Max svojím výkonom určite ohúria. Ako sa ale správajú nové čipy z dielne Apple pri hrách? Tie sú, takisto ako iné komplexné programy náročné na hardvér, aj keď trocha iným spôsobom. Ako si nové čipy M1 dokážu poradiť s hrami a aké výkony dosahujú pri viacerých AAA herných tituloch?