Apple Watch zrejme vydržia len pár hodín aktívneho používania

Apple nám počas predstavovania Apple Watch ukazoval jednu vychytávku po druhej. Mnohí si preto hneď ani neuvedomili, že počas prezentácie elegantne obišiel tému výdrž batérie. S odstupom času je práve krátka výdrž batérie jeden z najväčších otáznikov týkajúcich sa Apple Watch. Zdroje stránok 9to5Mac sa však teraz rozhovorili aj o tejto obchádzanej téme. Zásadným problémom sú špičkové komponenty, ktoré majú veľkú spotrebu energie. Retina displej s rýchlou frekvenciou obnovovania (60 fps) a procesor Apple S1 porovnateľný s Apple A5, ktorý je aj v aktuálnej generácii iPodu touch, spôsobujú, že ciele Apple boli v roku 2014 stanovené nasledovne – 2,5 až 4 hodiny aktívneho používania aplikácií, 19 hodín kombinovanej prevádzky s prevládaním pasívneho využívania, 3 až 4 dni v stand-by alebo sleep režime.

Retina displej možno bude nádherný, no ak hodinky vydržia len pár hodín, veľmi si ho neužijete

Tím Apple intenzívne pracuje na testovaní Apple Watch (testovaných je približne 3000 kusov) a reálna výdrž je ešte o niečo nižšia. Ak budete napríklad hrať hru, môžete očakávať výdrž len 2,5 hodín. Pri bežných aplikáciách by sa mala výdrž predĺžiť na 3,5 hodín a pri fitness využití môžete počítať s takmer 4 hodinami sledovania vášho tréningu. Apple síce propaguje Apple Watch aj ako hodinky, no pri neustálom zobrazovaní času vydržia len približne 3 hodiny. Štandardne sa samozrejme displej vypína.

Práve batéria je údajným zdrojom odkladania predstavenia Apple Watch a zdá sa, že prvá generácia bude mať v tomto ohľade ďaleko od dokonalosti. Na druhej strane je však potrebné uviesť, že väčšina používateľov bude Apple Watch primárne pasívne nosiť celý deň. Aktívne používanie bude pre väčšinu krátke a opakované, napríklad pri príjmaní notifikácií, a na to by batéria mohla stačiť.

Už prvé špekulácie o Apple Watch stačili na to, aby konkurencia priniesla na trh svoje produkty v tejto kategórii. Tlak na predstavenie Apple Watch tak bol zrejme zo všetkých strán obrovský, no objavuje sa otázka, či sa predsa len neunáhlil, a či príprava Apple Watch nevyžadovala viac času. Ak pri bežnom využívaní nevydržia ani jeden deň, od povestného perfekcionizmu, ktorý Apple hľadá v každom detaile, budú mať ďaleko.

komentárov
  1. Chystal som sa ich kupit. Ale zase sa mi potvrdzuje stare zname. Prvu generaciu cohokolvek od applu sa neoplati kupovat. Lepsie je pockat na druhu a dalsiu generaciu. Tak aj spravim. Sak nic mi neujde.

    0
    0
  2. Totalny kram. Radsej sa buchnem po vacku a kupim si OMEGA Speedmaster Racing za 3000 euro a mam najpresnejsie hodinky na cely zivot, ktore o 20 rokov stale predam za minumalne dvojtretinovu sumu povodnej ceny

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.
pokračovanie článku

Nepremeškajte advent plný knižných darčekov

Vianoce bez knihy pod stromčekom akoby ani neboli Vianocami. Pokiaľ stále rozmýšľate nad vhodnou voľbou pre vašu ratolesť, máme pre vás praktický tip. Vďaka slovenskej aplikácii KUBO – detské knihy nemusíte vyberať len jednu konkrétnu knižku. KUBO obsahuje už viac ako 1 500 kníh a každý deň pribúdajú ďalšie. Vaše dieťa bude môcť kedykoľvek čítať presne to, čo ho zaujíma najviac.