Apple reaguje na sťažnosti ohľadom Wifi Asistenta v iOS 9

Wifi Asistent je funkcia, ktorá by mala zabezpečiť čo najväčšiu rýchlosť internetového pripojenia. Funguje tak, že v prípade, že je wifi signál slabý, telefón sa pripojí na mobilnú sieť. Niektorí užívatelia sa sťažujú, že to bude viesť ku radikálnemu nárastu využívania mobilných dát.

Apple na tieto dohady reaguje tvrdením, že pre väčšinu užívateľov bude táto funkcia znemenať len minimálny nárast využívania mobilných dát. Ďalej Apple ubezpečuje tým, že Wifi Asistent má aj obmedzenia, ktoré chránia užívateľa pred nežiadúcimi následkami. Napríklad tým, že mobilné dáta sa neaktivujú v raomingu alebo tým, že Wifi Asistenta využívajú len aplikácie, ktoré sú aktívne využívané, nie skryté aplikácie ako napríklad notifikácie.

Wifi Asistent je v iOS 9 primárne zapnutý. Vypnúť sa dá ak užívateľ otvorí aplikáciu Nastavenia a tam nájde zložku Mobilné dáta. V nej sa nachádza možnosť Wifi Asistent. Ak je táto možnosť zapnutá, Wifi Asistent funguje a teda telefón si automaticky vyberá kvalitnejšie pripojenie. Pokiaľ si užívateľ neželá mať danú funkciu aktívnu, stačí ju tu vypnúť.

wifi_asistent

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.
pokračovanie článku

Nepremeškajte advent plný knižných darčekov

Vianoce bez knihy pod stromčekom akoby ani neboli Vianocami. Pokiaľ stále rozmýšľate nad vhodnou voľbou pre vašu ratolesť, máme pre vás praktický tip. Vďaka slovenskej aplikácii KUBO – detské knihy nemusíte vyberať len jednu konkrétnu knižku. KUBO obsahuje už viac ako 1 500 kníh a každý deň pribúdajú ďalšie. Vaše dieťa bude môcť kedykoľvek čítať presne to, čo ho zaujíma najviac.