Apple reaguje na sťažnosti ohľadom Wifi Asistenta v iOS 9

Wifi Asistent je funkcia, ktorá by mala zabezpečiť čo najväčšiu rýchlosť internetového pripojenia. Funguje tak, že v prípade, že je wifi signál slabý, telefón sa pripojí na mobilnú sieť. Niektorí užívatelia sa sťažujú, že to bude viesť ku radikálnemu nárastu využívania mobilných dát.

Apple na tieto dohady reaguje tvrdením, že pre väčšinu užívateľov bude táto funkcia znemenať len minimálny nárast využívania mobilných dát. Ďalej Apple ubezpečuje tým, že Wifi Asistent má aj obmedzenia, ktoré chránia užívateľa pred nežiadúcimi následkami. Napríklad tým, že mobilné dáta sa neaktivujú v raomingu alebo tým, že Wifi Asistenta využívajú len aplikácie, ktoré sú aktívne využívané, nie skryté aplikácie ako napríklad notifikácie.

Wifi Asistent je v iOS 9 primárne zapnutý. Vypnúť sa dá ak užívateľ otvorí aplikáciu Nastavenia a tam nájde zložku Mobilné dáta. V nej sa nachádza možnosť Wifi Asistent. Ak je táto možnosť zapnutá, Wifi Asistent funguje a teda telefón si automaticky vyberá kvalitnejšie pripojenie. Pokiaľ si užívateľ neželá mať danú funkciu aktívnu, stačí ju tu vypnúť.

wifi_asistent

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť