Apple plánuje investovať dve miliardy do prestavby bývalých priestorov GT Advanced na nové dátové centrum

Apple po vyhlásení bankrotu GT Advanced Technologies získal priestory v Arizone, kde bol touto spoločnosťou pôvodne spracovávaný zafír. Ich uzatvorenie by znamenalo hromadné prepúšťanie, a preto Apple prisľúbil, že sa pokúsi nájsť nové využitie. Teraz už vieme, že pôjde o jednu z najväčších investícií Apple vo výške dvoch miliárd dolárov. Apple tu plánuje vybudovať nové dátové centrum, pričom vytvorí vyše 600 nových pracovných miest. Podobne ako ostatné dátové centrá Apple, aj toto bude využívať len obnoviteľné zdroje energie, pričom väčšina bude pochádzať z novo vybudovanej solárnej farmy. Dátové centrum by malo byť akýmsi riadiacim centrom pre globálnu dátovú sieť Apple.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.