Apple plánuje investovať dve miliardy do prestavby bývalých priestorov GT Advanced na nové dátové centrum

Apple po vyhlásení bankrotu GT Advanced Technologies získal priestory v Arizone, kde bol touto spoločnosťou pôvodne spracovávaný zafír. Ich uzatvorenie by znamenalo hromadné prepúšťanie, a preto Apple prisľúbil, že sa pokúsi nájsť nové využitie. Teraz už vieme, že pôjde o jednu z najväčších investícií Apple vo výške dvoch miliárd dolárov. Apple tu plánuje vybudovať nové dátové centrum, pričom vytvorí vyše 600 nových pracovných miest. Podobne ako ostatné dátové centrá Apple, aj toto bude využívať len obnoviteľné zdroje energie, pričom väčšina bude pochádzať z novo vybudovanej solárnej farmy. Dátové centrum by malo byť akýmsi riadiacim centrom pre globálnu dátovú sieť Apple.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.