Apple kúpil britský start-up Semetric

Podľa The Guardian Apple kúpil analytickú spoločnosť Semetric. Apple zrejme zaujíma najmä analytická činnosť spoločnosti Semetric pod názvom Musicmetric, ktorá sa zameriava na dôkladné sledovanie predajov v hudobnom priemysle, vrátane štatistík zo sociálnych sietí, na ktorých sú aj umelci a hudobné vydavateľstvá. Musicmetric má od roku 2013 zmluvu aj so Spotify, vďaka čomu integrujú dáta aj od nich. Apple zrejme chce využiť skúsenosti a dáta Semetric v rámci svojich plánov na uvedenie vynovenej hudobnej streamovacej služby pod značkou Beats Music/Apple. Takto dostupné štatistiky by boli lákavé aj pre samotných hudobníkov a štúdiá, ktoré by mali lepší prehľad o predajnosti svojej hudby.

Musicmetric ponúka podrobnú analýzu o predajoch v hudobnom priemysle. Zdroj: The Guardian

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.