Apple chce od Samsungu ďalších 180 miliónov dolárov

Verdikt súdu, ktorý stanovil, že SamsungApple zaplatiť 584 miliónov dolárov za porušenie patentov, padol iba nedávno. Samsung sa voči tomu odvolal na najvyšší súd Spojených štátov a výsledok je zatiaľ nejasný. Apple ale v dožadovaní sa náhrad za škody pokračuje. Chce od Samsungu ďalších 180 miliónov dolárov.

Na Štedrý deň podal Apple podklady, podľa ktorých Samsung dlhuje Apple ďalších 180 miliónov dolárov. Má ísť o doplnkovú náhradu škody a úroky k už žiadaným 584 miliónom, ktoré mal Samsung pôvodne zaplatiť už v roku 2012. Samsung ale sumu stále odmieta zaplatiť a odvoláva sa.

Návrh na ďalšiu náhradu škody je predložený, no keďže Apple stále nedostal zaplatenú ani prvú sumu, vysúdiť ďalších 180 miliónov dolárov od Samsungu môže trvať opäť niekoľko rokov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Nové 5D optické disky; sú lepšie ako Blu-ray?

Aktuálne je čoraz viac využívaný internetový priestor, ako ukladanie na disky. A niet sa čomu diviť. Veď za cenu 2€ mesačne vám Google One ponúka rozšírenie úložiska z 15 GB na 100 GB. Svoje dokumenty tak môžete mať stále pokope bez zháňania diskov. Alebo za 99.99€ na rok, či 9.99€ mesačne máte 2TB miesta. Nová technológia by to však mohla zmeniť a my by sme sa tak mohli vrátiť ku skladovaniu súborov späť do reálneho sveta.