Americké úrady upozorňujú na blokovanie Wi-Fi hotspotov hotelmi, Marriott zaplatí pokutu 600 tisíc dolárov

Americký komunikačný úrad vydal upozornenie na nekalé praktiky zo strany hotelov a iných podobných komerčných miest. Zistil totiž, že hotely často pristupujú k blokovaniu osobných Wi-Fi hotspotov ich ubytovaných hostí. Rôznymi spôsobmi tak zabraňujú využívaniu vlastných dátových balíkov hostí s cieľom prinútiť ich platiť za Wi-Fi siete poskytované hotelom. Osobný Wi-Fi hotspot je pritom obľúbenou funkciou, ktorá premení iPhone či iné smartfóny na bezdrôtový router, cez ktorý sa môžete pripojiť na internet napríklad z notebooku či tabletu. Vystačíte si pritom s dátovým balíkom na telefóne, za ktorý už aj tak platíte. Jednou zo sietí hotelov, ktorá cielene znemožňovala svojim hosťom využívanie vlastných Wi-Fi hotspotov, je Marriott. Za tento priestupok zaplatí pokutu 600 tisíc dolárov.

S funkciou Instant Hotspot na iOS 8 a OS X Yosemite je využívanie dát z mobilu ešte jednoduchšie

komentáre
 1. Toto uz je vrchol drzosti. Smradi hotelovi. Co by este nechceli. Ich pripojenia su vela krat pomale a padaju.
  Naparil by som im podstatne vyssiu pokutu.

  0
  0
 2. pokuta absolutne smiesna, mala byt aspoň v rádoch miliónov. Hotelove wifi stoja za nic, su neskutocne predrazene a často nefunguju tak ako maju

  0
  0
 3. Ked cestujem tak k iPhone pouzivam iPad Mini s WiFi a pouzivam na prepojenie samozrejme hot spot. Kupovat si iPad so SIM je dnes nezmysel :)

  Moja skusenost s hotelovymi wifikundaciami je podobna. Vacsinou som si radsej prepol na mobilne data koli rýchlosti samozrejme.

  Odpoved pre fesaka z casu 30.01.2015 o 01:12 meno tam nemas ziadne a davas otazku :) Si tam daj na buduce nejaky alias.
  Samozrejme, ze to neblokuju na tvojich devices. To by bol uz mozno aj trestny cin :) Robi sa to principialne tak, ze zakazu/zarusia pasmo/porty na ktorych hotspot traffic bezi.

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.