Aktualizácia iOS 8.1.3 blokuje jailbreak TaiG

Večný boj medzi Apple a jailbreakovou komunitou sa opäť dočasne naklonil na stranu Apple. Najnovšia aktualizácia iOS 8.1.3 totiž blokuje funkčnosť jailbreaku TailG. Ten fungoval až do verzie iOS 8.1.2 a bol nástupcom jailbreaku Pangu, ktorý prestal fungovať po vydaní iOS 8.1.1. Bezpečnostné medzery boli Applom objavené a opravené aj vďaka jailbreakovému tímu TaiG, na čo upozornil aj na stránkach popisujúcich bezpečnostné záplaty v iOS 8.1.3, a tak si tvorcovia jailbreaku budú musieť nájsť opäť novú cestu, ako fanúšikom umožniť širšie spektrum možností a nastavení ich iOS zariadení. Jailbreaknuté zariadenia však nemusia poskytovať rovnakú stabilitu ako s oficiálnou verziou iOS od Apple a pre vývojárov sú problémom najmä kvôli vysokej miere pirátstva. Na druhej strane pokročilým používateľom môžu niektoré obmedzenia Apple prekážať, aj keď postupom rokov sa možnosti integrované priamo v iOS neustále rozširujú.

komentárov
 1. Jailbreak je strasna kkcina! Skusil som to na 3G a iPhone po 1/2 roku skapal! Potom som to skusil este na 3GS a to isté… Vraj to odpalilo procesor… Uz nikdy viac!!! Absolutne zbytocna hlupost! Oficialne mam vsetko co potrebujem a ked je nejaka dobra aplikacia tak ju rad podporim hoci stoji aj 20€ a nie sa srat z breakovanim telefonu!

  0
  0
 2. lukáš to že si noob už vieme… Inak už pri 3G a 3Gs čo su “patnasť ročne šroty” som pri Jb nemal ziadne problemy… Hold nie kazdy je technicky znalec :D

  0
  0
 3. Čtu zde radikální názory JB Ano a nebo v životě nikdy. Mám iPhone 5s asi rok,ale jsem sťoura a zvědavost zvítězila nad předpojatostí získanou z různých fór o tom jak je JB špatné. Žádnou aplikaci jsem neukradl,ale naopak jsem si jich několik na Cydia koupil. Pokud někdo udělá aplikaci, která mi vyhovuje pak velmi rád ocením jeho snahu a snad tím podpořím i realizaci dalších projektů. Bohužel s politikou Apple nemohu souhlasit jelikož spousta věcí prostě v app stole není. Tak proč nám brání si je koupit jinde. Souhlasil bych s tím,že se od JB bude Apple distancovat co se záruky přístroje týká,jelikož nemá úplnou kontrolu nad přístrojem,ale proč nás uživatele drží v šachu a brání nám ve svobodné volbě vybrat si směr. Nechci se bavit o androidu. Beru to tak,že když si koupím auto může být výrobci zcela jedno zda si na něho namaluji kytičky. Maximálně zkrátí záruku na lak. Ale když se chová to jako Apple tak mi do řídící jednotky nahraje update s podmínkou,že pokud bude mít auto kytičky tak nenastartuješ. Prostě a jednoduše… JB je možnost individualizace a mělo by být rozhodnutí zda jít cestou JB dáno do rukou uživatele a nikoliv Apple.

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.
pokračovanie článku

Nepremeškajte advent plný knižných darčekov

Vianoce bez knihy pod stromčekom akoby ani neboli Vianocami. Pokiaľ stále rozmýšľate nad vhodnou voľbou pre vašu ratolesť, máme pre vás praktický tip. Vďaka slovenskej aplikácii KUBO – detské knihy nemusíte vyberať len jednu konkrétnu knižku. KUBO obsahuje už viac ako 1 500 kníh a každý deň pribúdajú ďalšie. Vaše dieťa bude môcť kedykoľvek čítať presne to, čo ho zaujíma najviac.