Akcie GoPro sa prepadli v reakcii na nový patent Apple

Odolné fotoaparáty a kamery GoPro si našli množstvo fanúšikov nielen medzi adrenalínovými športovcami, ale aj medzi cestovateľmi obľubujúcimi selfie fotky. Nový patent, ktorý bol udelený Applu, však vystrašil akcionárov GoPro natoľko, že akcie GoPro Inc. zaznamenali najprudší pokles hodnoty od augusta, až o 12 %. Patent Applu súvisí so vzdialeným ovládaním fotoaparátu, napríklad z Apple Watch. Práve GoPro na výsuvnej tyči so spúšťou je jednou z kľúčových vlastností, prečo sa táto technologická hračka tešila tak veľkej obľube. Investori sa obávajú, že Apple môže vďaka tomuto patentu priniesť niečo podobné. Apple získal patent v rámci väčšieho obchodu s Kodakom, no je otázne, či ho vôbec využije a či sa to bude podobať na to, čo ponúka GoPro.

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.